1. 1.
    Çok boş bir inançtır. Gayette konuşulur ölünün arkasından. Bunu inanç yönüyle kısaca inceleyeyim muhalefet eden açsın okusun kuranı. Kuranda firavunla ilgili ayetler açıktır. Firavunla ilgili ayetlerde firavunun kafirliği ve ettiği zulümler anlatılır ve kuran firavundan çok sonraları indiğine göre ölünün arkasından konuşulmaz goygoyunun islami açıdan hiçbir temeli yoktur.
    Edit: eksileyen neyi eksiliyor söylesin kardeşim. Ben burada kuran diyorum kurana uymayan adetleri islamın adeti edinen siz ama kuranı savunan ben kötüyüm öyle mi?
    1 -1 ... ktm li aynasiz
  2. 2.
    saçmalık.

usturuplu bir şekilde, bel altı vurmadan ve çirkinleşmeden olumlu-olumsuz konuşulabilir.

bir şekilde bize dokunmuş insanlar hakkında konuşuyoruz sonuçta. bize olan etkilerinden bahsetmenin neresi yanlış?
    ... lucius vorenuss
  3. 3.
    ölüyü siken bile var ne konuşmaması.
    ... metalheadbeleg
  4. 4.
    Ölünün arkasından niye konuşulmasın? Konuşun yaşatın yitip gitmesin koca bi hayat.
    Vurun gıybete
    3 -1 ... sihirsiz mantar
  5. 5.
    Neden konuşulmasın ? Ölünce bütün yaptıkları sıfırlanıyor mu ? Sadece kendisi yitip gidiyor arkasında bıraktıkları, sebep oldukları kalıyor. O öldü diye her şeyini affedecek miyiz?
    1 -1 ... redviolin