bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    her insanın bir hayat öyküsüdür bu. gençlere göre uzun, yaşlılara göre çok kısa...

ölüme giderken, neler yaşamadı ki insan? acı? dert? hüzün? aşk? tutku? sevgi? saygı? ahh ne çok şey var.

lakin hiçbirini doya doya yaşamadı insanoğlu; çünkü hepsi biliyordu: bu ölüme giden bir yolculuktu.

nasıl da ciddiye aldınız şu hayatı, nasıl da her durakta bir dakika, bir saat daha fazla durmak için çabaladınız. yaşamı nasıl da sevdiniz siz öyle? hiç ölmeyecekmiş gibi, hep baki kalacakmış gibi...

ben, ölüme giderken yaşamayı seçmiştim. her şeyi... deliler gibi gülmeyi de somurtkan bir ifadeyle tartışmayı da, deli gibi aşık olmayı da hüngür hüngür ağlamayı da, yeni şeyler öğrenmek için can atmayı da... tıpkı siz gibi, herkes gibi...

baktım ki, olmuyor! düşündüm de neye göre yaşayacağım, ne için? neden ağlamak istiyorum olum ben?

elimde en güzel şey; yaşamıma son verme yetkim varken, ne diye çekeyim bunları? neden güçlü olanın tanrı olduğu bir yerde yaşayayım? biz de aynı nefesi alıp, vermiyor muyuz?

ölüme giderken susmayı seçtim. kimseye bir açıklama yapmadan, kimseyi dikkate almadan, belki geç, belki erken ama ölüme giderken dünyaya layık olduğu gibi davranmayı seçtim.

siz, hayatla savaştığını zanneden insanoğlu! hayata en büyük cezayı ben verdim! onu dikkate bile almadım. ölüm gibi koca bir gerçek varken, onu ciddiye alıp, onunla savaşamazdım. hayat, kaçak dövüşüyor, işine gelmezse öldürürdü beni ama ben ondan önce davranmayı seçtim. ona bırakmayacağım bu zevki!

ben öldüreceğim hayatı, ben olmadan hayat yok zaten değil mi?
    3 ... rapunzel kibrit satar