1. 1.
    sanırım biz ateistler için en berbat durumdur. şayet bize vaad edilen bir cennet yok. müslümanlar yine iyisiniz ha.
    10 -10 ... stay with me
  2. 2.
    Yarı ateist yarı müslüman olan şahsım adına konuşacak olursam; ölümden korkmuyorum. Yaşamın sonsuz olduğuna inanıyorum.
    5 -7 ... ornitorenkkk
  3. 3.
    ölümünün ardından hesap vereceğine inanmayan bir insan ölümden neden korksun ki? diyerek konuyu kilitliyorum.
    12 -3 ... selfcontrol
  4. 4.
    türkçesi berbat olanlar korksun be yavv..
    2 ... deepsees
  5. 5.
    Agnostik olarak ne olacağını bilmeyiz.
    6 -1 ... fyodor paskevich
  6. 6.
    tam ateist olan biri olarak (yarı ateist, yarı müslüman ney lan?) iki tarafın da eşit şekilde korktuğuna inanıyorum. yaşama iç güdüsü iki tarafta da var.

bireysel olarak konuşmam gerekirse, ben korkmuyorum. tabii biri üzerime bıçakla gelirse korkarım, ama ölüm fikri beni korkutmuyor. aksine bir noktada bu hayat deneyiminin sonlanacak olması beni motive bile ediyor.
    6 ... zurarda
  7. 7.
    tam donanımlı bir müslüman ölümden korkmaz, yaptıklarından emindir. ben dahil zamane part time müslümanları ise hem inanıp hem günah bildikleri şeyleri yapmaya devam ettikleri için ölümden sonraki hesaptan korkarlar. ateistler ahiret, cennet, cehennem gibi kavramlara inanmadıkları için mantıken korkmamaları gerekir lâkin birçoğunun "ya varsa" korkusundan deli gibi korktukları ve son virajda islama kaydıkları da bir gerçek.
    34 -3 ... kedilerinbabasi
  8. 8.
    Ateistler daha çok korkar sanırım. Müslüman ölürse ateistlerin dediği gibi olursa zaten müslümana sıkıntı yok. Yaşarken kıldığı namaz veya tuttuğu oruç olur en fazla. Ama ateist ölürde olay müslümanların dediği gibi olursa.

(bkz: ateş seni çağırıyo)
    6 -5 ... rocksuperstar
  9. 9.
    Her ikisinin korkuları çokluk arz etmez,farklıdır.

Ateist ölümden sonra yok olma, cansız olma korkusu taşırken müslüman cehenneme gitme korkusu taşır.
    2 ... hz hakan
  10. 10.
    bence müslümanlar daha çok korkar,sebebi de şudur; ateistler hayatın bir amacı olmadığı için intihara daha meyillidir . hayatı seven ateistler genelde maddi durumu iyi olanlarıdır.
    1 -1 ... bu nick bi harika dostum