1. 3782.
    ölüm sadece bir başlangıç...
    1 ... centilmen minik
  2. 3783.
    ölüm sonun babasıdır. ölürsen ölürsün bitti.

yok sonra şu var bu var banane öldüm ben .
    1 ... monsterman34
  3. 3784.
    Bu dünyada her şeyden ölüm akıyor; duvarlardan, gazetelerden ve insanların yüzlerinden demiş albert camus. en çok da insanların yüzünden galiba. ölüm gibi umutsuz, çaresiz, karanlık bakıyor bazı insanlar. bazıları sanki sadece nefes alıyor gibi. ölmeleri için bir an yetecek gibi, hepimiz öyleyiz evet ama bazıları bunu gözlerinden hissettiriyor.

sonra geçen gün bizim mahallede top oynayan veletlerin bağrışması geldi aklıma.
    laaaan mustaaa sen ne gevşek adamsın lan, senden rahatı mezarda amnakuym. ahahah * lan gevşek ne adamı? ne koyması?
    sen tek başına çükünü tutup işeyebiliyon mu *

gel de şu çocuğun yüzünde ölümü gör :D
    7 ... turkuaz haykiris
  4. 3785.
    medeniyetin bugünkü hale gelmesinde en büyük motivasyondur ölüm. ölümlü olduğunun farkında olan insan, inançlı veya inançsız olsun, bilincinin var olmadığı bir anı düşünemiyor.

bu düşünce yokluğu, insan var olmasa da hiçbir zaman unutulmaması için onu bir şeyler yapmaya teşvik ediyor. insanlığın refahını sağlama güdüsü bir noktaya kadar işe yarıyor. temel motivasyon kendi egosu ve isminin öldükten sonra anılması. kendi farkında olmasa da adının anılacağına yönelik duyduğu hayvani egoyla gelen bir açlık. benliğinin devamını sağlama açlığı.bu duygu 10bin yıl önce mağaraya el izini bırakan adamla aynı.

şimdi düşününce akla şöyle bir soru geliyor. yapılan tüm keşifler, icatlar, her türlü edebi metin, anonim olarak ortaya çıksaydı şu an ki medeniyete sahip olabilir miydik?
    ... varliktakiyokluk
  5. 3786.
    belki de kurtuluş..
    2 ... monte kristo kontesi
  6. 3787.
    'Sallansaydım ipin ucunda
    Bir bayrak gibi keşke''
    Demiyeceksin,
    Yaşamakta ayak direyeceksin.
    Belki bahtiyarlık değildir artık,
    Boynunun borcudur fakat,
    Düşmana inat
    Bir gün fazla yaşamak.

demiş nazım hikmet. ölüm benim düşmanımdır sevgili yazarlar. hep onla mücadele ederim bir gün yenileceğimi bile bile. niyetimiz mücadele süresini uzatmak.
    2 -1 ... romabirgundekurulmadi
  7. 3788.
    .. elbet ayıracak bizi. Tabi şimdi kavuşur muyuz bilinmez.
    ... freesun