1. 4031.
    Yürek paramparça. Gerçekten bu mu yaşamak? Sevdiklerinin birer birer ayrılıklarını tatmak. Son anında ellerinden tutmak. Çok acı. Yaşayan bilir klişe değildir kesinlikle.
    Nefes alamamaktan moraran parmaklarına bakmak. Göçüp gittikten sonra evde bulamamak. Mesafeler yüzünden Ölüm anındaki sevdiğine kavuşamamak. Rabbim sen her şeye kadirsin. Onu bağışla. Ona merhamet et.
    Mekanın cennet olsun babam.
    2 ... berfww
  2. 4032.
    Er yada gec tadacagimiz hadise.
    ... klasik forvet
  3. 4033.
    türklerin korkmadığı hakikatlerden biri çünkü türklerin ölümden korkusu yok defalarca yaptılar provasını.
    -1 ... tahir33
  4. 4034.
    epukuros'un, hakkında "ölümden neden korkacakmışım? ben varken o yok, o varken ben yokum." dediği olgu. böyle düşününce korkmak mantıksız gibi geliyor ama sonrasında ne olacağı konusunda hiçbir fikriniz yoksa ölüm düşüncesi bir miktar korkutucu olabiliyor. dinler ölüm sonrası hayatın varolduğunu söylese de maalesef ki büyük bir ihtimalle böyle bir şey yok. iste o yüzden sizin yerinizi alacağını düşündüğünüz boşluk düşüncesi, hiç varolmamışcasına yok olacağınız düşüncesi, kabul etmek gerekir ki biraz korkutucu ve daha çok üzücü.
    1 ... justitiaa
  5. 4035.
    Sonun başlangıcı. Ama ölüm var diye sürekli karalar bağlamaya gerek yok şu an canlıyız ve hayattayız. Birini sevebilir onunla çok güzel şeyler pahabiçilmez duygular yaşayabilir, belki de yıllar sonra evlenip yuva kurabilirim. Beni sevecek Bir kadınla bunları yapabilirim şansım yaver gider ölmezsem. O yüzden ufak da olsa bir umut lambası yanıyor içimde tüm yalnızlığıma rağmen.
    3 ... yoksul genc
  6. 4036.
    "...Ölüm sıkı yönetim ilan etti, kimseburnunu pencereden çıkaramadı..."

(Tutunamayanlar - Oğuz Atay, s.456)
    ... ignorabimus