1. 1.
    ilginç bir durum.

Gözaltına alınma gerekçesi "kanunlara uymamaya tahrik"

Gözaltına gerekçe gösterilen fiil hukuk tekniği bakımından tartışılabilecek bir durum.

Ancak gözaltına alınması hukuki olamaz. Tartışılacak bir yönüde yok.

Şöyle ki, gözaltı kararının verilebilmesi için ilk şart "zorunluluktur". Durumun hal ve şartları gözaltı kararını zorunlu hale getirmiş olmalıdır. Örneğin şüphelinin kaçma ihtimali, delilleri karartma şüphesi vs vs. Ülkemizde kasten yaralama suçlarında dahi gözaltı kararı verilmeyip, ifade için çağrılma prosedürü uygulandığı gözönüne alınırsa, zaten işin hukuki boyutuna girmeden haksız olduğu anlaşılır.

Bu olayda ilk şartın dahi gerçekleşmediği açık. Gözaltına alınan avukatın ifadesiyle "3 polis aracıyla" gözaltına alınmak gözdağı vermekten başka bir şey değildir.

-Aklınızda bulunsun; iktidarın yalakalarına, iktidarın ekonomik emellerine, iktidarın icraatlerine yönelik eleştiri yaparsanız ve bu durumu yüksek yetkili iktidar yalakaları farkederse en az 2 kolluk aracıyla gözaltına alınırsınız. Korkmayın, size gözdağı verme peşindelerdir. sizi gözaltına alanların da emir kulu olduğunu unutmayın.-

Ben de yaşadım, şahit oldum çünkü.

Haber linki: https://www.google.com/am...t-gozaltina-alindi,871735
    2 -4 ... garavel ustaa