1. 1.
    Hepsi degil ama %90'inin şeref yoksunu olduguna inandığım tiptir. Ulan at kafası, tamam kartinda ya da akbilinde bakiye yok diyelim. Ücreti mukabilinde rica ediyorsun biz de mağdur olmasın, ilk durakta geri inmek zorunda kalmasın diye yardimci oluyoruz. Be amın oglu, 200 tl uzatip "bozuğum yok kusura bakma" demek de neyin nesi lan yavşak? Dolmuşçu muyum ki ben "ver bozarız" deyip seni göt edeyim? 200 olmadı 100 veriyorlar o da olmadı 50 tl veriyorlar. Mecburen canın sağolsun demek zorunda kaliyoruz. Sanki hakkım olmayan parayı istiyorum amk. iyiliğin karşılığı bu mu?

Geçenlerde Kadının birisine kart bastım. 5 tl verdi. Benim cebimde de 2 lira 25 kr falan var. 50 kr eksik bir şekilde kadina verdim. 50 kr daha verecektim ama yoktu. Kadın tutturdu ama param da param. Lan yok diyorum "önce niye söylemedin" diyor. Ben mi söyleyecem kevaşe sen söyleceksin. Sanki kartinizi kullanabilir miyim diye ben yalvardım sana. Hata bende ki sana iyilik yapan kafamı sikeyim. Her defasında aynı şey amk. Yüz kişinin en fazla onu parayı düzgün vermistir. Kimisi de "hakkini helal et" deyip işin içinden siyriliveriyor. Helal falan Etmiyorum amk. Dikkat ediyorum, böyle şerefsizler yüzünden artik kimse kimseye yardimci olmuyor. Kartini ya da akbilini kullandırmıyor.
    2 -1 ... bim kamyoncusu
  2. 2.
    kimseye asla yardimci olmayarak cozdugum sorun. birkac kez bana akbilini verip tum israrlarima ragmen parasını almayan kisilerle karsilastigimdan beri kimseden yardim istememeyi de prensip edindim ayrıca. ne yapayim ilk durakta inerim dunyanin sonu degil ya.
    ... hammurabi