1. 1.
  rezalet bir gün olduğu efsanesi dolaşır konuya hakim olamayan öğretmen ya da öğretmen adayı olmayan arkadaşlar arasında..öğretmenliğe başlanan yerin ilkokul mu ortaokul mu lise mi olduğu günün ne kadar rezalet ya da ne kadar güzel olacağı hususunda belirleyicidir..öğretmenliğe (bir branç öğretmeni olmak sebebiyle) lisede başlamak içlerinde en kötüsü olsa gerek..hoca ellerinin ayaklarının nerede duracağı,kime söz vereceği,nerden başlayacağı,kendini nasıl tanıtacağı ve bunun gibi konularda büyük yanılgılar ve tereddütler yaşar..
  1 ... rasko
 2. 2.
  bilir kişi olarak; sınıf öğretmenide olsan en heyecanlı gün.karşında duran 8 yaşındaq 30 öğrenciye nasıl davranacağını,nereden başlayacağını bilememek unutulamayacak bi duygu.
  1 ... tombiş
 3. 3.
  (bkz: 24 kasım öğretmenler günü)
  ... tintebaat
 4. 4.
  * zor olandır. babanız ölmüş ve üç gün sonra atamanız çıkmıştır. acınızı daha yaşayamadan öğrencilerinize koşarsınız. ama onlar sayesinde hayata tutunursunuz. zor da olsa güzeldir.
  2 ... elma kurdu
 5. 5.
  heycan, büyük bi çalışma isteği ve bırazda korkudur. öğrencilerine ders anlatırken zamanın nasıl geçtiğini fark edemiycek kadar heycanlı olurlar genelde. tek tek ilgilenmeye ve sanki hepsini birden kucaklamak isterler. ha tabi bunların tam tersi olanlarda yok mudur? Kim bilir vardır belkide...
  ... denizzzz
 6. 6.
  seneye şubat atamalarından sonra tatılacak bir duygudur. kpss'den iyi bir puan alınırsa tabii ki.
  ... tool