1. 1.
  bir şeyin kutsal olabilmesi için, kişinin o şeye karşılıksız bir sadakat göstermesi gerekir. o şeyle kişi arasında, bir ideoloji ya da çıkar olmaksızın saygı değer bir aidiyet varsa o yapılan iş kutsaldır.

  bir annenin bebeğine kol kanat germesi kutsaldır; çünkü anne, anneliği için bir beklenti içinde değildir. çocuğum büyüsünde beni saraylarda yaşatsın gibi bir beklentisi yoktur. sade ve sadece aidiyet duygusuyla çocuğunun iyiliğini ister. onunla mutlu olur onunla üzülür.

  bir yardım kuruluşunda çalışan bir gönüllünün yaptığı iş kutsaldır; çünkü karşılık beklenmez. insanların iyiliği, insanların mutluluğu için çalışılmıştır. işte bu gerçek bir kutsallıktır. hiç tanımadığın, sana hiç bir şekilde geri dönüşü olmayacak insanlara yardım edersin.

  ya öğretmenlik? birilerine bir şeyler öğretmek, ülkeye vasıflı insanlar kazandırmak çok güzel; ancak bunu para için yapan bir insanın yüceltilmesini anlayamıyorum a tostlar. öğrencilerine hiç bir şey öğretmeyen öğretmenler de yok değil. öğretmenlik mesleği saygı duyulacak bir meslek olmakla beraber kesinlikle kutsal değildir, sevgili tostlar.

  vesselam...
  9 -5 ... kalemistik
 2. 2.
  öğretmenlik bir meslektir.. kutsaliyet atfedilemez.
  2 -1 ... iskorpit
 3. 3.
  iyi bir iş bulamayınca öğretmen olan kişinin bari bur da bana saygı duysunlar hevesidir. ama bu işi kutsalmışcasına yücelten öğretmenlerde yok değil.
  1 -2 ... bozukbilgisayar
 4. 4.
  öğretmenlerin aldığı maaşı düşünürsek, kesinlikle kutsaldır efenim. onlar birşeyler öğretmek için para almıyorlar. hayatlarını idame ettirmek için alıyorlar. bırakın da o kadarcık olsun. ne anneler var; çocuğunun üzerinden para kazanıyorlar. veya başkalarına yardım eden insanlar, vakıf gönülleri gibi, onların da maddi durumları epey yerinde paraya ihtiyaçları yok. öğretmenler para almadan nasıl yaşayacakalr? nasıl yemek yiyecekler? asıl 3 kuruşa bu kadar zor şartlar altında öğretmenlik yapabiliyorlarsa bu meslek gayet de kutsaldır..
  3 -1 ... wertherin acisi
 5. 5.
  Doğrudur değildir.
  Not: eski bir öğretmenim kutsal olmadıgı için bıraktım.
  1 -1 ... hengame
 6. 6.
  yok öyle bir kutsallık.

  not:öğretmenim
  2 -1 ... uzak yoldan geldim
 7. 7.
  Olsa ne olacak olmasa ne olacak.

  Not: öğretmenim.
  2 ... mrfbgc
 8. 8.
  hz. muhammed'in savaşlarda ele geçirdiği esirlerden okuma yazma bilenlerin belirli sayıda kişilere okuma yazma öğrettikten sonra serbest bırakıldığını düşünürsek gerçeklik payı çok yüksek olan iddia...
  2 -2 ... tam35izmir
 9. 9.
  nasıl olsa kutsal değil,
  karnındaki 4 aylık bebekle öldürelim.
  köyü basalım kaçıralım dağa kaldıralım
  nasıl olsa çalışmıyorlar en düşük maaşı verelim. üstüne üstlük fedakar olmasını, dürüst olmasını, adaletli olmasını, örnek olmasını bekleyelim. nasıl olsa kutsal değil çocuğumuza kızdı diye kafa atalım. kutsal değil ya aşağılayalım, kıytırık öğretmen diyelim, hükümet olarak da itibarsızlaştıralım. Nasıl olsa kutsal değil 15 saat çalışıp 3 ay tatil yaptıklarını iddia edelim. kutsal değil ya öğretmenin en ufak hatasını "öğretmen de bunu yaparsa" şeklinde manşetlere taşıyalım. Kutsal olmayan öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olmayacaktır. Bırakın gençleri onlar güneşten gıdasını topraktan suyunu alır. Öğretmene ne hacet!

  Netice itibariyle öğretmenlik mesleği kutsal değildir.
  (bkz: Öğretmeni itibarsızlaştırma kampanyasına sen de katıl bir tuğla da sen vur)
  bir de bu var /http://www.uludagsozluk.com/e/901454/
  2 ... gilgamesh
 10. 10.
  Bir de bu kendini kutsal sanan öğretmenler birbirlerine "hocam" der, hepten deli ederler adamı.
  -2 ... umberto da silva junior