1. 1.
    herkesin içten içe bildiği ama dillendiremediği gerçek.
    10 -13 ... jimmy tudeski
  2. 2.
    Yadsınamaz realitedir. Ulu Önder gazi Mustafa Kemal Atatürk "öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" derken zamane öğretmenlerin böyle olacağı bilseydi kesinlikle demezdi.
    4 -9 ... lisa wolfe
  3. 3.
    ÖĞRETMENLiĞiN KUTSAL OLDUĞUNU ÜÇ ŞEKiLDE KANITLAYALIM.1)KURAN-I KERiMDE iLK AYET iKRA YANi OKUDUR.BURADA DA EĞiTiME ÖĞRETiME NE KADAR ÖNEM VERiLDiĞiNi GÖSTERiYOR YÜCE KUTSAL KiTABIMIZ KURAN-I KERiM.2)HZ.ALi iLiM ÇiNDE OLSA ÖĞRENiN DEMiŞTiR,Ki KENDiSi PEYGAMBER EFENDiMiZiN TORUNU AYNI ZAMANDA DAMADIDIR.3)PEYGAMBER EFENDiMiZ HZ.MUHAMMED BEDiR SAVAŞINDA ESiR DÜŞEN DÜŞMAN ASKERLERiNi MÜSLÜMANLARA OKUMA YAZMA ÖĞRETMESi KARŞILIĞINDA SERBEST BIRAKACAĞINI EMRETMiŞ,CANLARINA DOKUNMAMIŞTIR.iŞTE BU YÜZDENDiR Ki iSLAM DiNiNDE EĞiTiM-ÖĞRETiME ÇOK DEĞER VERiLiR VE BUNLARI ÖĞRETEN DE ÖĞRETMENLERDiR.iŞTE BU YÜZDEN ÖĞRETMENLiK KUTSAL BiR MESLEKTiR.
    5 -2 ... manchesterli maho aga
  4. 4.
    konuya bir örnek vermek gerekirse;
    öğretmen başına yılda okunan kitap sayısı 1(yazıyla bir)dir.
    öğretmenlerin mesleğe verdiği önem gözönüne alınırsa haksız sayılamayacak önermedir.
    1 -4 ... deli anlamindaki de
  5. 5.
    öğretmenlik tek kutsal meslektir, olmuş olan bütün iyi şeylerde emekleri vardır, olacak bütün iyi şeylerdede emekleri olacaktır.
    not: öğretmen degilim, 1000 yıl geçsede yapmam yapamam o meslegi.
    1 -3 ... dergah sovalyeleri
  6. 6.
    ilkokulun kapısından geçerken bile içerden gelen 500db gürültüye 30 saniye bile tahammül edemeyen biri olarak dibine kadar kutsal ve ulu bir meslek olduğuna inanıyorum.
    6 -1 ... hacileflef
  7. 7.
    Her ipe sapa kutsaliyet atfetmek doğru değildir.
    1 -3 ... iskorpit
  8. 8.
    yanlış önerme.

öğretmen çocuğuyum ben. ülkenin dört bir yanını gezdik beraber her ilde ve ilçede ne zaman gitsek birileri hocam diye eğilir önlerinde. küçükken kıskanırdım benim anne babam onlar sonuçta ama her ikisi de binlerce öğrencisini bizden ayrı tutmazlardı. düşünsenize kaç kişinin hayatına dokundular. hepsi bir tarafa kendi öğretmenlerimi minnetle anıyorum bana öğrettikleri için.
    3 -1 ... melce
  9. 9.
    hiçbir meslek kutsal değildir.
    neden her şeye bu kadar anlam yüklenir anlamam. herkes yatkın olduğu işi yapıyor işte.
    ben "vohohoh accayip kutsal meslek be" diye kimsenin öğretmen olduğunu düşünmüyorum. avukat, doktor,mühendis, mimar olduğunu da düşünmüyorum.
    zaten bir mesleğe kutsal diyeceksek bile tüm mensuplarının hakkıyla o işi yapabileceğine de inanmıyorum.
    ne meraklısınız bi şeyleri şişirmeye.

edit: insanların hayatına dokunuyor denmiş. avukat ipten alıyor adamı. dokunmuyor mu? mühendis yol yapıyor köprü yapıyor makine yapıyor, dokunmuyor mu? siz kafanıza birilerinin hayatına dokunmayı koyduysanız öğretmen olmadan da yapabilirsiniz bunu.
    5 -6 ... nammu
  10. 10.
    beynini kuşa taksan kuş uçamaz o derece. o avukatta mühendiste de öğretmenin emeği var.
    3 ... afrasiyap