1. 1.
    bir öğretmen olarak kararsız kaldığım yandır.

şimdi çocukları durdu yere sınıfta bırakmak, sırf eğlence olsun diye düşük not vermek güzel, hiç bir şey yapmamış öğrencinin ailesini çağırıp ''çocuğunuz derste sıraya sıçtı'' diyip çocuğun dayak yemesini izlemek de keyifli.

9 ay çocuklara kitap okutup 3 ay da yattığın yerden para kazanmak da gayet güzel.

bilemedim ki şimdi, galiba millet yaz sıcağında çalışırken yattığım yerden cebime para girmesi daha ağır basıyor.

öğretmenlik güzel şey ya, işimi seviyorum.
    5 -12 ... gold tab gibson
  2. 2.
    Bu sözler bir ögretmene ait olamaz.
    Iyi ki öğretmen olamamışsın diyeyim ben.
    Olsan da olmamışsın sen henüz.
    4 ... suretsiz
  3. 3.
    Türkiye'de guzel bi yanini göremiyorum.
    2 -1 ... peynirlipogaca
  4. 4.
    Yillar gecse de unutamadigim insanlar hep ogretmenlerim. Hallerini hatirlarini gidip sormasam da zaman zaman aklima geliyorlar. Bence en iyi tarafi bu olsa gerek.
    1 ... 81tw15e
  5. 5.
    Beni okula "çocuğunuz sıraya sıçtı" diye çağıran öğretmenin ağzına salıncak kurup sallana sallana sıçarım.
    3 -1 ... serdarsl06
  6. 6.
    Yüksek ihtimalle troll bir yazarımızın denemelerinden biri. Montaigne de denedi ama sen olsan olsan montaibne olursun.
    1 ... counterintuitive
  7. 7.
    otuz kırk bostan,
    yan gel osman.

türkiyede maalesef böyle algılanır.
    ... ne olursun guzelim sevsem seni
  8. 8.
    Başkalarına bir bilgi katmak, bir şeyler öğretmek. Öğretmen olsam ve öğrencilerimden birisi yüksek mevkilere gelse onunla ve kendimle gurur duyarken gözyaşlarına boğulurdum muhtemelen. Dünyaya eserler bırakıyorlar var mı ötesi?
    Öğretmen maaşlarına laf edip yaptıkları tatillere sokranan yarrak kafalılara bakmayın siz.

Ha istisnalar var mıdır? Elbet vardır. Sürekli slayttan anlatıp geçen, öğrencisini siklemeyen, maaş için öğretmenlik yapan dallama, sığır, kömüş hocalar gibi...
    6 ... gethere
  9. 9.
    Bizim burda mevki sahibi ama şerefsiz olan insanlara şey derler "hoca olmuşsun ama adam olamamışsın"
    Bende gerçeğini kullanayım bari.
    ... hakyamarina
  10. 10.
    tatilleri. yoksa çekilecek çile değil. parası da iyi. onun bunun çocuğunun kaprisini çekiyoruz.
    1 -1 ... asktandirkadin