1. 1.
    kendini geliştirmekten aciz, sadece parasına bakan; içinde öğrencisine bir şeyler katma hevesi taşımayan öğretmenlerin durumu.

not: kendini geliştiren veya öğrencisine bir şeyler katmaya çalışan öğretmen sayısı az.
    1 ... epaphos
  2. 2.
    Hangimiz yeterliyiz ki.
    ... toprakgrubu
  3. 3.
    Ülkemizde olan durumdur. Devlet okullarında durum daha vahim. Hala oturmayan bir ingilizce olayı var.

Ben şahsen ingilizce yüzünden sıkıntı yaşadım ve hala yaşıyorum. iş teklifleri kaçıyor bu dil yüzünden. Benden sonra aileden kimse sorun yaşamasın diye düşünüyorum bu yüzden 2. Sınıfa giden yeğenimin ingilizce dersine dikkat ediyorum da hala eğitim berbat. Özel okulda verilen eğitimin yarısı yok devlette.

Gerçekten çok üzücü bir durum. Yeterli olup gençlerin sorularını çözecek ve öğretmeye istekli hocalar fazla yok artık.

200 puan alan öğretmen oluyor. Üniversite okumak için gidiyor bir çok kişi. Sonrada vay efendim niye eğitim kötü oluyor diye söyleniyorlar. Temeli sağlam olmayan binanın üstünü sağlam yapmaya çalışsan da bir şey ifade etmez. Sen öğreticiyi iyi yetiştirilmiş kişilerden seçeceksin ki eğitim kaliteli olsun.

Öğretmenlik puanı yüksek ve maaşı yüksek olmalıdır.
    2 -3 ... beyaz baretli mehmet aga
  4. 4.
    bugün cumartesi.

uyandığımdan bu yana gözlerim oyulana kadar makale yazdım dinleme becerileri üzerine.

hem yetersiz hem gamsız olan dinozorlardan kimsenin bir beklentisi yok, salın gitsinler.

teşekkürler.
    3 -2 ... corbadaksinekkanadi
  5. 5.
    Tayland'ın öğretmen seçim kriterlerini ülkemize getirmemiz gerekiyor:

1) Her önüne gelen öğretmenlik için başvurmayacak. not ortalaması 85 ve üstü olanlar öğretmen olabilecek.
    2)öğretmen olanlar 2 yıl yüksek lisans eğitimine tabi tutulacak.
    3)her 5 yılda bir öğretmen yeterlilik sınavı yapılacak.
    4)öğretmen maaşı asgari ücretin 10 katından daha az olmayacak.

benim eklediklerim:

5)Öğretmen, yıl geçiriyor, gün sayıyor diye kadem/kıdem almayacak. çocuklara yönelik eğitici faaliyetlerden dolayı puan alacak

müze gezisi 5 puan
    proje yönetimi 10 puan
    kütüphane gezisi 5 puan
    okula ödül gelirse 10 puan
    öğrenci ödül alırsa 15 puan
    sanatsal faaliyetler (sergi gibi) 5 puan
    öğrenci başarısı (her bir başarılı öğrenci için 1 puan)
    veli desteği alabilirse (3 puan)
    vs. vs. vs...

6)Süreli ve hakemli MEb'in dergisi olacak ve her öğretmen mesleği ve alanıyla ilgili orada makale yazacak. ve her yazdığı makale için puan alacak.

7)devletin öğretmene lojman verme zorunluluğu olacak. her köy, kasaba ve şehirde.

8)öğretmen performansına göre -eğer düşük performansta ise- puanı düşürülecek.

9)öğretmen asla sözleşmeli, ders saati karşılığında, geçici olarak görevlendilemeyecek. kadrolu olarak atanması zorunlu hale getirilecek ve öğretmenlik a sınıfı memuriyetlerin en üstünde olacak. bakanlar ve valilerden daha önemli bir konumu olacak.

10)öğretmen aranan istenen ve herkesin talep ettiği bir meslek haline getirilecek. üstün zekalı öğrenciler öğretmen olmak için yarışacak.

yani öyle bir hayal kurdum işte. aahahahahah

gerçek şu; ben 10 yıl öğretmenlik yaptım, hademenin maaşından biraz daha fazla alıyordum. hademe gün boyu okulda yatıyordu, müdür okuldan uzaklaştırma cezası vermişti.
    2 -2 ... jean piaget
  6. 6.
    Adamlar atama ve atanamamayı takip etmekten Bütün gün memurlar.net' te zaman öldürüyor. Tabii ki yetersiz olur.
    2 -1 ... daisyfuller
  7. 7.
    Bilgisayar başında atıp tutmakla olmayacak iştir bu.Eğitim fakülteleri yeterli mi hayır.Köy enstitüleri gibi oluşumlar olsaydı bugün daha farklı olurdu.Öğretmenlik fakülte eğitimiyle yetinilecek meslek değil ama öğrenci profili ve sürekli değişen müfredat var.Tabii bunu ne kadar anlatsak da anlamayan anlamaz.Boşuna konuşuyoruz.Her konuda eğitimde köklü değişim şart.
    ... kuticim
  8. 8.
    öğretmenlik, yeteneksizlerin mesleğidir. hiçbir iş yapamayanlar öğretmen olur. müfredattan ezberletir geçerler.
    -7 ... david addison
  9. 9.
    sınıfımızın en tembel öğrencisini bile bu ülke öğretmen yaptı. artık halimizi düşünün..

10 yıllık öğretmenlik hayatımda bir elin parmakları kadar kaliteli öğretmen gördü bu gözler. hepsi boş beleş, yeteneksiz ve eğitimsiz cahillerdir.
    -3 ... jean piaget
  10. 10.
    Nicelik olarak değil de nitelik olarak yetersizler bence. Puanları çok düştü son zamanlarda, eskisi gibi popüler değil, istediği yer gelemeyenler öğretmenlik okuyayım bari diye seçiyor bu kutsal mesleği. Öğretmenlerin kalitesini artırmak için öncelikle onları eğitiminin kalitesini artırmak lazım bence.
    -1 ... comegizligizli