1. 1.
  haksızlığın resmidir. şimdi basit bir hesap yapalım ve ayda 4 bin lirayı cebe indiren öğretmenlerin tatiline bir göz atalım.

  şimdi ağalar beyler haftada 7 gün var öğretmenler haftada 5 gün çalışıyor hafta sonu iki gün yatıyorlar. bir ayda dört hafta var ve 4 çarpı 2: 8 gün bir ayda hafta sonu tatili.

  2 gün hafta sonu tatili çarpı 4 hafta (1 ay): 8 gün
  yılda 12 ay var çarp şimdi 12 ile 8'i: yılda 96 gün hafta sonu tatili
  şubatta 15 gün karne tatili: 96+15: 111 gün
  ekle buna iki aylık yaz tatilini: 62 günde oradan desek (temmuz-ağustos) 111+62: 173 gün buna şöyle böyle hazirandan'dan 1 hafta birde özel günler resmi tatiller bayramlar vesaire 1 haftada öyle ekle al sana 200 gün tatil. yılda zaten 365 gün var çıkar buradan 200'ü kalır sana 165 gün.

  ayda 4 bin liradan meb'de çalışan bir öğretmenin yıllık kazancı ortalama: 48 bin tl

  yılda çalışma günü ortalama: 165 gün

  madalyonun diğer yüzüne bakalım:
  özel sektörde çalışan doktoralı eleman
  yıllık kazancı ortalama: 24 bin tl
  yıllık tatili: 48 gün (sadece pazar tatili 12*4:48)

  adalet?
  13 -16 ... alininki
 2. 2.
  kpss de atanmak bütün mesele budur.
  2 ... salon beyefendisi
 3. 3.
  Öğretmenlerden alıp verilemeyen ne anlamıyorum.13 yıldır içinden biri olarak tatilimiz temmuz-ağustos arasıdır ve sürekli yatmıyoruz.Mesai saatleri esnek ve para konusunda Türkiye standartlarına göre iyidir.Bilmeden atıp tutmayın.Kızmamak lazım ama çevredeki algı böyle.Okula git gelden ibaret değil.işini her meslekte iyi de kötü de yapan var.Başka meslekler de bu kadar tatil olmadığı için göze batıyor.Maaş 3.500 lira ve aşağı yukarı kıdemli hariç fark az oynar.Madem çok geliyor siz de olasısınız.Çevrenizdeki örneklere bakıp kimseye laf söylemeyin.Zaten değeri günümüzde oldukça düşürülen meslek.Okulda öğretmene küfreden mi dersiniz,Öldürülen mi dersiniz bu kadar küçümsenen meslek yok.Ülkenin temel taşıdır eğitim.Bazı şeyler başarılı olmuyorsa tek suçlusu da öğretmenler değildir.Yoktur demem ama sadece tatil yapılan bir meslek olarak algılanmasından rahatsızım.isteyen istediğini düşünsün.Yazık ki kendi annem de böyle düşünüyor.Toplumda bu algı değişmeyecek.
  6 -5 ... kuticim
 4. 4.
  öğretmenliğin ne kadar beleşçi ve gereksiz bir meslek olduğunu gözler önüne seren üzücü durum.
  5 -6 ... kivilive
 5. 5.
  öğretmenlerle uğraşanların çocukları gidecek okul bulamasınlar.

  not: öğretmen değilim.
  10 -3 ... monk of monkmountain
 6. 6.
  O kadar battıysa sizde olunuz efendim.

  Burda kendinizi yormayınız milletin maasını hesaplamakla.
  6 -2 ... feministmiyimneyim
 7. 7.
  Tatil arası çalışıyoruz neylersin işte...

  O değil de iki buçuk senedir bu yetiştirme kursu yüzünden cumartesi de 13.30’a kadar okuldayız. Ama olsun ek ders 2500 tl yattı bu ay. Allah bin bereket versin.
  1 -1 ... dokuzuncu fosil yazar
 8. 8.
  Kıyaslamayı yapan "özel sektörde çalışan doktoralı eleman"ın canı çok yanmış belli ki.
  Kıyası yalnızca bu iki sektör arasında yapmış.

  Şimdi madalyonu çevirip bir de özel sektörde çalışan milyonlarca öğretmene bakmasını tavsiye ederim.
  7 -1 ... imla
 9. 9.
  lan denyo cumartesi pazar her memura tatil o yüzden oradan 96 günü düş bu bir. ikincisi öğretmenin yaz tatili 3 ay değil net 2 aydır. ( 1 temmuz - 1 eylül) 1 aydan oradan düş. yani 4 ay düş, ayrıca önce 173 gün hesaplayıp sonra düze tamamlayıp 200 gün demişsin 27 gün de oradan daha düş. sana son sözüm çüş.

  edit: ayrıca günümüzdeki ergenlerle uğraşmanın ne kadar zor olduğunu anlamanız yani empati yapmanız için herkesi 1 haftalığına öğretmen ne yapsak ne güzel olur o zaman anlarsınız hanyayı konyayı. ailelerin neden öz çocukları için yaz tatili bitsin de okul başlasın, kurtulayım dediklerini o zaman daha iyi anlarsınız. ayrıca eve iş getiren, nöbet tutan, derse giren, hizmet içi seminerlere katılan, proje, ödev ve bir sürü evrakla uğraşan da öğretmendir. dünyada işini yapmak isterken engellenmek istenen tek meslek de öğretmenliktir. not: öğretmen değilim. bir okulda bir süre memurluk yapmıştım, davulun sesinin uzaktan hoş geldiğini oradan biliyorum.
  5 -1 ... seruven44
 10. 10.
  Matematik bilmeyen yazarın saçma hesabı. Hem 8*12 diyip hafta sonu tatilini ekliyorsun hem yaz tatilini full ekliyorsun. Maaşını hesap edeceğine sana ders anlatan öğretmenini dinleseydin böyle bir mallığı yapmazdın.
  3 ... paralel evrenden dusen insan