1. 1.
  bir öğretmeni ahmak konumuna düşüren eylem. öğretmenin kutsal amacı ilim öğretmektir giyimle ilgilenmek değil.
  5 -6 ... rootz
 2. 2.
  kafanızda örümcek şeklindeki öğrenci prototipi gayet nahoş, neymiş saçlarını boyayamaz makyaj yapamazmış çünkü öğrenci böyle olmazmış.

  bak daha cinsel tercihleri konusunda öğrencinin özgürlüğünü tartışmıyoruz bile o kadar karamsar ki bu eğitim sistemi al işte ülkenin hali ortada.

  sen öğrenciye ders anlatıp dersi anlayıp anlamadığından sorumlusun, bunun üzerine sınavlar kurgular ve başarını ölçersin kıyafetinden sanane be? yok saçını kesmişmiş, yok makyaj yapıyormuş, yok giyimi şöyle böyleymiş.

  işte bu geçmişteki gerici insanların dinle kitapla kandırılmalarından kaynaklı hep, yani sorun temelde. hadi madem öyle üniversiteler de eğitim kurumu değil mi akademi değil mi hadi karışsana?

  ha karışırsınız ama ne için türban için peçe için. türbanınız batsın be.
  3 -5 ... rootz
 3. 3.
  Okullarda tek tip kıyafet olmalıdır. Disiplinsiz okulda öğrenci yetiştirilemez.
  4 -2 ... kara han
 4. 4.
  Disiplin ve eğitim ancak kurallarla olur.

  Bunun dengesi çok önemlidir.

  Dikta ile değil severek yaptıracaksın.

  Bunun milyon çeşit yolu var.

  En ipe sapa gelmez çocuklara bile bir şeyleri yaptırmanın yolu vardır.

  “Saçın çok uzamış yarın böyle görürsem okula Almam” diye bağıracağına “bak şöyle yanlardan Amerikan traşı gibi aldırsan sana çok yakışır Abidin” desen fena mı olur?
  3 ... mavi huydur bizde
 5. 5.
  tek tip kıyafet şöyle olabilir dersin ki güzel kardeşim bir gömlek bir kravat bir de ceket giyin ve okula böyle gel gerisine biz karışamayız zaten görevimiz değil biz eğitime bakarız işte o zaman anlaşılır.

  bu askerlik değil ki? hem devlet dairesi ve öğrenciler de devlet memuru değil?

  okul birader burası gel eğitimini ver sınavını yap yetenekleri keşfet öğrenciyi ve ailesini yönlendir temel ahlak ve din eğitimi de var ama özgürlüğü ailesi ve bireyin kendisine bırak bitti.

  ben biliyorum ki o intihar eden babanın oğlu hani kumaş pantolonla gelecekti de yerine kot ile geldi diye dersten atılmadı, kesin olarak kumaş giymiştir ama rengi nemrut öğretmenin hoşuna gitmemiştir.
  ... rootz
 6. 6.
  türbanına da karışma, zaten kimse sana türbana karış da demiyor. yahu o kadar kelime yan yana koyuyor elimden geldiğince ifade etmeye çalışıyorum dijital olarak demek ki dediğim yine tam anlaşılmamış:

  eğitim öğretiminden başka herhangi bir şeyine karışma be bu kadar mı zor? türbanına da pantolonuna da gömleğine de donuna da. sanane?
  ... rootz
 7. 7.
  bugün müdür yardımcısının yanına sınıftan bir öğrenci çağırmaya gittim çocuğu aldım, çocuk küpelerini çıkarma gereği duydu
  ve çıkarmasa bi ton laf yerdi
  biz okul formasının üstüne kazak giydiğimizde öğrenci olduğumuz belli olmuyor diye çıkartıyorlar, donuyoruz
  kapalılar çiçekli eşarp ve dizlerine kadar kazak giydiklerinde bir şey olmuyor
  insanın ağrına gidiyor ya.
  ayrıca ergenlik çağındaki çocukların kendilerini oluşturma, tarz karakter vs. gibi bir dönemleri var ve bunun fiziksel yönü engellemiş oluyor, tabii ki okul formasıyla gelsin yırtık pantolon giymesin ama kolundaki bilekliğe kulağındaki siyah halkaya kadar da karşılaşmasınlar.
  2 ... heryergri
 8. 8.
  ya daha çocuğun küpe takmasının tartışılması seviyesi filan yani biraz bekle kardeşim, adamları ilk çağ'dan orta çağ'a itelemeye çalışıyoruz sen gelmişsin bak yakın çağ diye birşey var süper diyorsun kaldı ki yakın çağ da bitmek üzere. *

  rönesans öncesi tarihte kalmış abicim bunlar daha kız çocuğunun küpe takıp takmayacağına karar verememişler.
  1 ... rootz
 9. 9.
  okula apaçi gibi gelmedikten sonra hiçbir öğretmenin, öğrencinin giyim kuşamına saçına başına karışmaya hakkı yoktur.
  1 ... autocadd0584
 10. 10.
  öğretmenlerin kılık kıyafete karışması
  3 ... gaddar davud