1. 1.
    köyde ücretli öğretmenlik yaptığım bu dönemde farkettiğim vahim durum. anaokuldan liseye kadar öğretmenlerin çoğu ülkücü ve akp'lilerden oluşuyor. 4. sınıf öğrencilerine bu dönem ders veriyorum. sınıfta çarpım tablosunu ezberleyen tek bir öğrenci yok ama istiklal marşının 10 kıtasını ezberleyen 6 öğrenci kalan tüm öğrenciler ise 6 kıtasını ezberlemiş. sınıfın yarısı çıkarma işlemi bilmiyor. bu tip öğretmenlerin elinde zaten fen bilimleri öğrenecek değil.
    maalesef çoluk çocuklarımız bir 30 yıl bu tip öğretmenlerin elinde olacak.
    3 -4 ... metal muzik hocasi
  2. 2.
    alakası yok. öğretmenlerin en az yarısı atatürkçü ve sol eğilimlidir.
    -4 ... kaptanaga
  3. 3.
    katılmadığım önerme. lisedeki kimya öğretmenim amcı ve solcuydu.
    -1 ... veli demir lenin
  4. 4.
    iyice boka sürükleniyoruz. sonumuz kötü.
    3 -5 ... true
  5. 5.
    Alakası yok. Ben bakıyorum geneli Atatürkçü.
    4 -3 ... expected1
  6. 6.
    ne alaka dediğim söylem. benim dersime giren öğretmenlerin %99'u kemalist idi. evet.
    1 -1 ... evrenin disinda olan yazar
  7. 7.
    özellikle yeni nesil öğretmenler için geçerli önerme. son dönemde yükselen siyasi islam belası ve milliyetçilik hastalığı sebebiyledir.
    1 -2 ... m16a2
  8. 8.
    türk milli eğitiminin amaçları: Atatürk inkılap ve ilkelerine ve Anayasada ifadesi bulunan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir.

bu çerçevede milliyetçiliği kötü olarak nitelendiriyor ve bela olarak görüyor iseniz bu sizin değil sizi türk milli eğitiminin amaçlarına uygun yetiştiremeyen öğretmenlerin suçudur.

türk milli eğitim programlarıyla düşünce dünyası şekillenen öğrencilerin milliyetçi ve atatürkçü olması kadar doğal bir durum olamaz.
    ... eylulsabahi