1. 1.
    29 Ekim kutlamalarında öğretmen olan sevgilimin okuluna gitmem ve öğrencilerin durumunu görmemle helali hoş olsun dediğim süre.
    7 -1 ... konkordato
  2. 2.
    Herkesin yapabileceği bir iş değil bence öğretmenlik. Hele ki para için, 3 ay tatil yapılacak iş asla değil. Biz kendi çocuklarımıza zaman zaman tahammül edemezken bu insanlar el kadar çocuklara okuma yazma öğretiyorlar. Günlerce, aylarca 30 tane 6-7 yaşlarında çocuğun okumasıydı, yazmasıydı, çisiydi, kakasıydı, yok saçımı çekti, kalemimi aldısıydı kolay iş değil. Eli öpülesi kişilerdir vesselam.
    9 -2 ... since1980
  3. 3.
    Bu öğretmenler için atıp tutan arkadaşlar, sizinde bu günlere gelmenize bir öğretmen sebep oldu. O klavyenin başında oturup entry yazabiliyorsanız bunu o öğretmen/öğretmenlere borçlusunuz. Adı üstünde bakın; ÖĞRETMEN. Muhtemelen keşke öğretmeseydim derdi gerçi öğretmeniniz bu yazılanları okuyunca ya neyse.
    Edit: Öğretmen değilim.
    5 -3 ... since1980
  4. 4.
    eğitim öğretim 12 ay olsa, devlet yazın öğretmenlere 3 ay izin verip o 3 ayda sözleşmelilerle eğitimi devam ettiriyor olsa eleştirilecek bir husus olurdu muhakkak.

ancak öğretmenlerin tatil yaptığı sürede öğretmenin yapacak işi yok.

bu kişi 12 ay ekmek yiyor ama sen diyorsun ki 9 aylık iş var.

bu inşaat işi değil ki 9 aylık sözleşme yap kalanına karışma. 4 sene aynı çocuğu okutuyor öğretmen yeri geliyor.

bu durum kendisini rahatsız eden kişiler, öğretmenin maaşlarını 4/3 hesaplayıp 3 ay işsiz kalıyorlar şeklinde değerlendirirse sorun olmaz.
    4 ... raduyev
  5. 5.
    Öğretmenlik kesinlikle zor bir meslektir ve bana kalırsa da kesinlikle kutsal bir meslektir ve günde 10 ton taş taşıyan biri de yaptığı işi zor ve kutsal sayabilir. Kendi bileceği iş. Yalnız öğretmenlik mesleğini hakkı ile yapmayan insanlar üzerinden öğretmenlik mesleğini içi boş bir şey gibi görmek aptallıktır. Evet eğitim fakültesi mezunuyum, formasyon alıp öğretmen olmadım. Ve yine evet üniversitedeki arkadaş çevremi değerlendirdiğimde çoğu boş insan. Milli eğitimde ki öğretmenlerin çoğu ama gerçekten çok büyük bir kısmı bir işe yaramayan öğretmenlik mesleğinin yüz karası olan insanlar. Kendi dershanenizi vb. Kurumunuzu açsanız, bu öğretmenlerin çoğunu işe almayı bırakın mülakata bile çağırmazsınız. Bu tarz kurumlarda yapılan öğretmenlik gerçekten öğretmenlik midir bu da tartışılabilir.

Ben matematik öğretmeniyim ve özel sektörde çalışıyorum. Hafta içleri sabah 09:00 akşam 19:50 arası hafta sonu da 08:30-18:20 arası derse giriyorum. Yazın 3 ay tatil diye bir şey yok. Tatil günlerim pazartesi ama 12. Sınıf öğrencim bile sınıfı değiştiğinde artık dersine ben girmediğimde ağladığını söyledi. Buna benzer başka örneklerde sayabilirim ama amaç kendimi övmek değil. Yani ben bir şekilde insanların gönlüne hitap ettim, taşların değil. Ve bir insanın gönlüne hitap etmek hele hele matemik gibi bir branşta günde 24 saat 100 ton taşla 1000 km yol yapmaktan çok daha zor bir şey.
    4 -1 ... bigbadtrip
  6. 6.
    Bu devirde kim ne eğitim alacaksa kendi çabasıyla alır, kimse öğretmenlere muhtaç değil.
    Öğretmenler afedersiniz çok sağlam papuç olsaydı ülkenin durumu bir nebze ümit verirdi.
    Onlarca öğretmen dediğimiz vasıfsızın elinden geçiyor çocuklar kaçı adam oluyor?
    Kendinizi nimetten saymayın, sizin 12 sene vermeye çalıştığınız eğitimi 1 yıllık yaşam tecrübesi fazlasıyla veriyor zaten.
    Kaç kişiye ingilizce öğrettiniz?
    Kaç kişiye tarih öğretiniz?
    Kaç kişiye güzel alışkanlıklar kazandırdınız?
    Kaç kişiyi vicdan sahibi yaptınız?
    Kaç kişiyi adam ettiniz?
    Dönüp sokaklara bakın, köpek yavrusu yakanlar da sizin öğrencileriniz değil mi?
    Sarılıp ağlayan 5 yaşındaki çocuklara değil de Ülkenin sokaklarına bakın ve ondan sonra konuşun ben bu maaşı ve 3 ay tatili hak ediyor muyum diye.
    1 -3 ... hakan yavas
  7. 7.
    Valla yatıyorlar ha. Kıyak iş.

Dünyaya bir kez daha gelecek olsaydım bu sefer öğretmen olurdum.

Gerçi çaycılık da güzel ama çok yatamıyorsun.
    2 -3 ... narcissistic
  8. 8.
    kıskanmayın .
    5 ... karabiber34
  9. 9.
    hep başkalarını aşagıya çekmeye çalışın.

siz kaç gün, hafta, ay tatil yapıyorsunuz, resmi hakkınız nedir? bunu sorgulamayın sakın, sakın hakkınızı aramayın.

o zaman ne yapacagız, hemen başkalarına bok atacagız.
    3 -1 ... dergah sovalyeleri
  10. 10.
    bu konu ayda bir olsun hortlamazsa işimiz rast gitmiyor. sağolun ihmal etmediniz.

şimdi el ele verip bir milyon kere yazılmış şeylerin bir kez daha üstünden geçelim. tekrar eğitimde çok önemli.
    3 ... gemideninmem