1. 1.
    söylenmek istenip söylenmeyen şeylerdir.
    ... salon beyefendisi
  2. 2.
    Hazırlıktaki öğretmenime gelsin:
    Hocam bana gerizekalı demiştiniz ya ,Allah razı olsun.

Size gerizekalı olmadığımı kanıtlamak için ders çalıştım.

Son sınavda sınıfın en yüksek notunu aldığımda özür dilemiştiniz.Bence Siz bizim iyiligimizi düşünen tatlı sert bir kadındınız.
    Size Hala minnettarım,tembelliğe Son vermem için gerekiyormuş demek ki.günümüz ergenleri gibi olsaydım aileme şikayet eder,size ergen tribi atar boşu boşuna dersinizden kopardım.

Hep hatırlayacağım sizi,Teşekkürler.
    2 -2 ... kitsune youkai
  3. 3.
    Lisedeki felsefe hocam, aynı zamanda rehberlik hocam. Ben sana hayrandım be. Sınıfta demiştin ya hani "bir şeylerin değişmesi için her şeyi yakıp yıkmak gerekir" diye. Sınıfta bir tek ben anlamıştım seni. Sen farkında mıydın bilemeyeceğim. Ama o salak kız "nası yane ya nası yıkamayız işte hocuaam" dediğinde yüzünde beliren "ben kime konuşuyom ki bunların hepsi gerizekalı zaten" ifadesini de bir tek ben görmüştüm. Sonra derse geçmiştin.

Gerçek felsefe bu değil dediğinde de bir tek ben anlamıştım seni. Bauman okuduğunu bir tek ben farketmiştim. Sayende ben de bauman okumaya başlamıştım. Bir gün baudrillard okuduğumu gördüğünde o gür sesinle "yahu karınca Baudrillard okuyan insanın burda işi ne sen buralara ait değilsin bebeğim" demiştin.

Demiştin demiştin de, senin yüzünden ben yine buralarda kaldım örtmenim. Ailemi ikna edebilirdin istediğim bölümü yazmam konusunda, etmedin. Bok gibi bir öğretmen ve bok gibi bir rehbersin bu yüzden. Ama iyi bir insansın. Umarım bir gün öğretmenliği bırakır ve Alplere yerleşip kocaman kupanda çay içip bauman okursun.
    3 -1 ... mobiyus seridindeki karinca
  4. 4.
    Bazı hocalar hep oturduğu yerden dersi anlatır, tahtaya yazılması gereken şeyi de sınıftan yazısı güzel birini seçip tüm ders ona yazdırır ya.
    Onlara maaşları da bölüşelim demek isterdim hep.
    4 -1 ... the compass
  5. 5.
    hepinizden daha iyiyim.

gerçi bi çoğunuzu bu mukayeseye dahil edemem bile.
    -2 ... corbadaksinekkanadi