1. 1.
    Bir an evvel yapılması gereken icraat. Çocuklar eğitimini sadece okuldan almazlar. Sokaktan, aileden, kitaplardan vesaire de bilgi edinilir. Göt büyütmekten başka bi halt yapmayan bu öğretmenlerin en azından 3 ay parası ödenmesin. Vergilerimiz boşa gitmesin. Evet.
    8 -34 ... richard harrow
  2. 2.
    Katıldığım önerme öğrenci velisi ders başına öğretmene 1 tl versin. Haftada 40 saat ders her sınıfta 30 öğrenci olsa. 30×40 1.200 ayda 4.800 bitti.
    9 -1 ... benimhalaumudumvar
  3. 3.
    uygulanması gereken hede.ne güzel memleket anasını satayım çalışmadığın ayların da parası cebe,devletin malı deniz ya.
    4 -10 ... penald
  4. 4.
    memur kelimesinin anlamını bilmeyen cahillerin önerisidir.

öğretmenler zaten yaz tatilinde ders ücreti almıyor, memuriyet ücreti alıyor. ciddi bir kayıp yaşıyorlar. ayrıca 3 ay tatil yok, 2 ay tatil var. bunun dışında normal memurların sahip olduğu yıllık izin gibi hakları da yok. ucundan kıyısından bir şeyler bilip/duyup bunu fikre dönüştürmeniz komik.
    21 -4 ... alum cantabile
  5. 5.
    Bence o kadar çocukla uğraşmaya aylık maaşa bakınca az para alıyorlar.

Ben evde kendi çocuğumu zapt edemiyorum.

Ve ayrıca, doktor, öğretmen gibi meslek sahiplerinin asla ve asla geçim derdinde olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Her ikisine de canınızı emanet ediyorsunuz.
    17 -1 ... yasak merve
  6. 6.
    Beyinsiz misiniz? Diye sordurtur.
    3 ay değil 2 ay tatil. Ayrıca ek dersli değil ham maaş alınır. Ayrıca öğrencinin olmadığı okula gidip ne yapmasını bekliyorsunuz anlamıyorum. Okulda sadece derslerle değil aynı zaman sorunlarla uğraşıyor yani siz onu yıpranma payı sayın. Gerçi size laf anlatmak da ne bileyim.
    13 ... vasattuba
  7. 7.
    öğretmen degilim ama nedir bu öğretmen düsmanligi? cahilin ferasetine güveniyorum diyen rektör yardimcisinin yolundan mi gidiyorsunuz? aferin. deli sacmasi önerme!
    4 ... elit tiki
  8. 8.
    Bütçenin sıkıntılı olduğu şu günlerde yapılması gerekendir. 3 ay yatıp maaş almak ülke ekonomisine büyük bir yük getiriyor. Ya gidip hepsi yaz kış demeden çalışsın ya da 3 ay maaş almasınlar.
    1 -7 ... beyaz baretli mehmet aga
  9. 9.
    ayda 5 gün başka yerde kalsan ev sahibine ''ya ben 5 gün evde yoktum, sana 25 günlük kira ödeyeyim bu ay'' demeye benzeyen öneri.
    6 ... the godfather
  10. 10.
    Göt büyütmekten başka bir şey yapmayan...

Hmmm doğuştan mı yoksa sonradan mı gerizekalı oldun.

Dedirtmiştir.
    2 ... otisabim