1. .
    düşman başına..

bu canlıların nasıl bir yaşam formu olduklarını bilemiyorum. türünün son örnekleri olsa gerek..

kadın güya okula öğretmenle görüşmeye geliyor.. ayağına alel acele bir terlik takmış, sanki resmi bir kuruma bir öğretmenle görüşmeye gitmiyor da, yan komşusuna ikindi çayına gidiyor sanırsın. öyle pejmürde, pespaye bi kılık, saç baş karman çorman...

lan bu nasıl bir görgüsüzlüktür?

sanki atlı kovalamış, koştura koştura okula gelmiş. gören de tabakhaneye bk yetiştiriyor sanır. ağzına atmış çatlayan bir sakız, tıpkı bir koyunun geviş getirmesi gibi bir o yana bir bu yana çeviriyor, bir yandan öğretmene bir şeyler soruyor, arada o sakızı diliyle şişirip öğretmen arakadaşımızın suratına doğru patlatıyor.

öğretmen arkadaş kızarıyor, bozarıyor, al oluyor, mor oluyor...
    kadını rezil etmemek için bi şey de diyemiyor...

lan hakikaten bu ülkenin insanlarının biraz görgü öğrenmesi lazım. sen bir resmi kuruma gidiyorsun, çocuğunun öğretmeni ile görüşmeye gidiyorsun. mahalle karılarıyla altın gününde kek börek yemeye, dedikodu yapmaya değil...

her şeyden evvel bu tür davranışlar çocuğunun itibarını beş paralık eder. kendini düşünmüyorsun çocuğunu düşün bari...
    5 ... notre dame
  2. .
    en kibirli duyguların insanıdır efenim.
    1 ... catali gozuken tesisatci
  3. .
    bu tür velileri görünce çocuğun davranışlarındaki anormallikleri, dayağa yatkınlığının sebeplerini, ders çalşmamasını ve dersi kaynatma ihtirasını az da olsa anlayabiliyorsunuz. böyle annelerin öyle çocukları.. doğurmak kolay, iş yetiştirebilmekte...
    1 ... islak kedi
  4. .
    bir şirketin aptal, sarışın, saçları 1970 lerin saç modeline göre tasarlanmış sekreteri olan velidir. bu tipler öğretmenin söylediklerinden hiç bir şey anlamazlar ve sadece sakız çitletirler.
    1 ... cool cocuk
  5. .
    Biraz şık şıkıdım biraz absürt bir şekilde giyinmiş, saçları mutlaka topuz yapmış salına salına yürüyen (bu arada ağzında sakızı da var muhtemelen) anne modelidir. Öğretmeni gördüğü an yapışır yakasına;

-Nasıl bizim kız hocam, memnun musunuz?
    -Hiç memnun değilim, biraz geç algılıyor sanırım.
    -Aaaa olur mu hiç çok akıllıdır , çok zekidir benim çocuğum çalışmıyor o ben biliyorum. tembellikten. bir çalışsa yemin ederim sınıf birincisi olur!!!

(En klasik cümledir "bizim çok akıllı ama çalışmıyor. Ah bir çalışsa neler yapar...)
    ... buzuazframbuaz