bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    1-2 saat kadar önce bir arkadaşım bana vatsaptan şu video'yu gönderdi:

https://yadi.sk/i/wQ4pOyjA3SFmPR

videoyu dehşetle izledim. burasının ileride çocuklarımızı göndereceğimiz okullar olduğunu düşünerek daha da kahroldum. burası türkiye'nin herhangi bir yerindeki bir meslek lisesi büyük ihtimalle. türkiye'nin çoğu yerindeki meslek liseleri maalesef böyle.

almanya'da meslek liseleri takır takır mühendisler yetiştirirken türkiye vaziyeti yine diğer dallarda olduğu bu eğitim konusunda da berbat.
    74 -8 ... serapci
  2. 2.
    Cidden var boyle tipler ne yazik ki.bizzat sahit oldum.mesleğimin ilk senesi ve ben meslek lisesinde ücretli ogretmenlik yapiyorum.düşünün bendeki toylugu. Dahası torna tesviye bolumu öğrencilerine giriyordum. Bir öğrencim vardı evlere senlik. inanin tokat atasim geliyordu her gordugumde.kendisi de baya yapılı bir öğrenciydi. Surekli ergen belalti muhabbeti yapardi. Sinifa girdigimde benimki geldi derdi her seferinde dusunun artik terbiyesizligi.çok bagirdim cagirdim agladim ailesiyle gorusldu disiplindi falan derken baktim daha fazlasini yapiyo.ancak bu tarz bir ogrenciye en buyuk ceza gormezden gelmektir sonradan anladim.her seferinde duymazdan geldim ve sonunda vazgeçti benimle uğraşmaktan.onun dışında kimsenin şahsıma yönelik bir saygisizligi olmadi ama malesef suanki durum daha da icler acisi.öğrenci birkere meslek liseliyim ben benim hayzalik yapmak gorevim imajina burunuyor nedense toplumda da boyle bir algi olusuyor.öğretmenin bir yaptırımi yok.en fazla idareye gonderiyorsunuz.bu zamana kadar okuldan atılan bir öğrenci görmedim.
    95 -3 ... nerissa
  3. 3.
    utanarak izlediğim videodur.
    31 -3 ... enyuceniz
  4. 4.
    Yazıklar olsun.
    21 ... sevdanolmasaa
  5. 5.
    adam da hala el em en o pi kü ar es ti yuğ falan diyor.

deep web kaçıncı seviye bu video? el em en. saykoluğa gel.
    7 -5 ... ucgende alan
  6. 6.
    Şaşıracak ne var ki? Dayakçı öğretmenleri önlemek için, bütün öğretmenlerin sınıf içerisindeki fonksiyonu sıfıra indirilmiş durumda. Öğrenci, öğretmeninin anasına sövse, hoca onu sınıfta tutmak zorunda. Ama öğrenci, öğretmeni hakkında tek bir şikayette bulunsun (alo bilmem ne), öğretmen otomatik ceza alıyor.
    Aynı şey kadına şiddet konusunda da var. Karısını öldüren adam 4 yıl yatıp çıkıyor, komalık hale gelen kadına koruma verilmiyor ama siddete uğramamış, kocası sessiz sedasız evden ayrılmış gitmiş kadın mahkemeye uzaklaştırma talebinde bulunuyor, otomatik olarak uzaklaştırma veriliyor (bizzat benim sıkıntım).
    Veya 15 gün evli kalan adamın yıllarca nafaka ödemesi, ödemeyemediğinde hapse atılması, kadının nafaka kesilmesin diye elin herifiyle metres hayatı yaşaması.. veya adama aklına gelen iftirayı hakareti yönelttiği halde, mahkemenin bunu "hoşgörü sınırlarında değerlendirmeli" diye reddetmesi...
    Dikkat edin öldürülen kadına, doğranan kadına, tecavüze uğrayan kadına koruma yok, iyi hal indirimi var.. ama mağdur olan, insan gibi boşanmak isteyenler.
    Burada da, cezayı çeken kol kıran değil, kendini paralayan, küçük düşürülen öğretmen.
    46 -4 ... bespirizorni
  7. 7.
    Devlet size ingilizce ogretmeni yollamış, bir sırada iki kişi oturuyorsunuz, arkada akıllı tahta var. Rahat mi battı? Ama bu malları hayat öyle bir sikecek ki keşke o ogretmen bizi gerekirse domaltip sikseydi de dersimizi calissaydik diyecekler.
    70 -1 ... ata ters binen kovboy
  8. 8.
    Ben bu videoda çocukları (çocuk kılığındaki canavarları) eleştirmiyorum. bunlar Zaten yaşayacakları sefil hayatın farkına varmadan, sarma tütünden sigara dışında bir lüks tatmadan bu hayattan defolup gidecekler. Benim havsalamın almadığı, işin erbabı diye yetki verilen insanların, eğitim kalitesizliğinin nedenlerini hala başka yerlerde aramaları..
    14 -4 ... bespirizorni
  9. 9.
    Atatürk gençliği bitmiş tayyip gençliği başlamış.
    49 -31 ... portatif
  10. 10.
    öğretmenler çok para alıyor, çok tatil yapıyor değil mi? Ha unutmadan mesaileri de az çalışma saatlerini arttırmak gerek.

Alın size bir öğretmenin sıradan bir günü.

Ne kadar dayanabilirsiniz buna, öğretmeye hevesiniz kalır mı?
    Her sabah büyük bir mutlulukla gidersiniz işe değil mi?

Her okulda böyle değil ya da öğretmenin beceriksizliği diye düşünenler olabilir ama inanın üç aşağı beş yukarı her yerde durum bu ve o ağzınızdan düşmeyen iki ay tatil olmasa okullarda öğretmeninden öğrencisine herkes cinnet geçirir.
    34 -9 ... yemek yapan hasin erkek
kapat