1. 219.
  çoktur.
  1 -1 ... yalnizliktan kusan adam
 2. 220.
  Türk Dili ve edebiyatı öğretmeniyim. Doğu'da görev yapıyorum.hafta içi toplam 30 saat derse giriyorum. Ayrıca hafta sonu kurslarında saati 10tl'den 8 saat derse gidiyorum. Uyku nedir unuttum. Parasından değil. iki günde 80 TL kazanmak için uykundan feragat etmeye değmez. Ama çocuklar YGS, lys'de üç soru daha fazla yapabilsinler diye çırpınıyorum. Bir çok arkadaşım da benim gibi çalışıyor.

  Ayda ortalama 6 gün okul pansiyonunda nöbet tutuyorum.nöbetten çıkıp direkt derse gidiyorum. 24 saat nöbet yaklaşık 50 TL. Ama bu paranın bir kısmı çocukların ilaç parasına gidiyor. Kış mevsimi çok uzun ve sert çünkü.çocukların da parası yok. Nöbeti de para için tutuyorum desem kendim bile inanmam.

  Aldığım maksimum para 3000tl. Bunun yaklaşık 1000tlsi kira, fatura ve kömüre gidiyor. Kömürün tonu 700tl ve en az 3 ton almak zorundayız. Dediğim gibi kışlar sert.

  Öğrencilerin evrakları, sınavları, formları, alıştırma hazırlama, verilerle görüşme, toplum hizmeti, toplantılar ve belge hazırlamaları; ayrıca derse hazırlık bütün gecemi tüketiyor. Yarım saat TV izlediğimi hatırlamam. Öğrencilerin manevi problemlerini saymıyorum.

  Memleketimden, sevdiklerimden 1400 km uzaktayım. Ha deyince gidemiyorum. Vaktim ve param yok açıkcası. Temmuz 1'de tatilim başlıyor ve eylül 1'de bitiyor. iki aylık tatilim, bir de 15 günlük yarıyıl tatilim var doğru; ama ailem ve nişanlımla hasret gideremeden bu tatil bitiyor. Sonrası gene hasretlik...

  Beni yerden yere vuran arkadaşlarım! insanlarla, en azından 30 tane çocukla uğraşmadan ve çoğunuz oturarak evet; bütün sene çalışıyorsunuz. Akşam eve iş getirmek yok. Doya doya TV izleyip ailenle konuşuyorsun. Nasıl olsa yanındalar. Eşinle, nişanlınla ya da sevgilinle doya doya görüşüyorsun. Hasretlik kelimesi senin sözlüğünde yok. Ankara'dan öteye geçmeyip doğu ile ilgili atıp tutuyorsun. O yüzden beni eleştireceğine başka mesleklere yüklen. Mesela imamlar ya da bilmem ne memurları... Beni rahat bırak kardeşim! Aldığım paranın hesabını yapma. Ben o parayla kömür alıyorum, fatura ödüyorum. Ayakkabı kutularında biriktirmiyorum. Gölge etme başka ihsan istemez..
  4 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 3. 221.
  Boşa harcanan ülke kaynağıdır şu dönem.
  -1 ... evrak kayit no
 4. 222.
  yılın 6 ayı çalışmadan maaş aldıklarından, reel ücretlerini doğru hesaplayabilmek için birim/saat miktarının 2 ile çarpılması gereken ödeme.
  3 -5 ... emin isa korum
 5. 223.
  haftada 4 gün calisip( cünkü hafta icleri de 1 gün boş günleri vardır) yaz aylarında da full tatil yapan yatarak parayı kıran maaştır.
  1 -3 ... milsiz kahin
 6. 224.
  "Ogretmen" denince akillarina sadece devlet okulundaki ogretmen gelenlere dert olmus maas.

  Turk egitim sistemini ayakta tutan onlar degil.
  Dert etmeniz gereken sadece onlarin fazla maaslari Degil.
  1 ... imla
 7. 225.
  Beleşe maaştır. Haftada 3 gün toplamda 15 saat çalışıp 2400 alan biliyorum.
  3 -2 ... bik bik
 8. 226.
  içimden giden paradır. valla saray yapılmış falan bukadar içime oturmuyor. yavşak yavşak hareketlerle kendini beğenmiş bir pezevenk oturduğu yerden beni tahtaya kaldırıp şurayı oku lan dediği için aldığı ücrete lanet olsun! onları haftada 4 gün ila hergün yarım gün olarak çalıştıran ve 4 ay tatil ettiren zihniyete de yazıklar olsun! ek ders için ücretlere zam vermiş bide. lan nie veriosun? zaten para veriorsun bu devlete sırtını dayamış götverenlere yatsınlar da facebooktan nerde nasıl tatil yaptıklarını paylaşsınlar diye. daha ne vereceksn?? birde ağlamıyorlar mı anam ölür müsün öldürür müsün?
  1 -4 ... sozlugun krali
 9. 227.
  Sonuna kadar hak edilen maastir. Yillik izinleri hastalik izinleri sut izinleri yok bu insanlarin. Hepsini yaz tatili icinde veriyor devlet. Siz dort bes ay sut iznine cikarken kundaktaki yavrusunu birakiyor ogretmenler. Azcik insafli olun.
  6 -3 ... natalieflyyn
 10. 228.
  1. sınıf öğretmeniyse çocuğun bezini değiştirdiği için ek ücretle arttırılması gereken maaş. olayı bizatihi görmüş bulunuyorum.
  ... ofsaytnedirbilirmisin