1. 11.
  her ay %40'ı öğrencilere gider bunun. sonra birileri çıkar der ki : öğretmenler pahalı hediye kabul etmesin. etik değil!
  öğretmenin yoksul öğrencisini giydirmesi-yedirmesi, sınıfını müzelere geziye çıkarması, bunların masrafını karşılaması, karşılayamadığı yerde "biz okul olarak geldik bize bi indirim yapıverin" diye eğilip bükülmesi hangi etiğe sığar anam babam?
  7 ... onurude
 2. 12.
  kadrolu öğretmenlerin ek ders,eş ve çocuk yardımı hariç vergi dilimine girilmemişse 1200 ytl dir efendim. ek ders ile beraber 1500-1600 ytlyi bulur.
  1 ... burada seviyorum seni
 3. 13.
  kamu kurumunda çalışıp 1 yılın yarısını tatil yaparak geçiren öğretmenlerin; "yetmiyor" dediği maaştır.

  (bkz: öğretmenlerin 1 yılda 6 ay tatil yapması)
  5 -15 ... mavi balina hem de minik
 4. 14.
  (bkz: #6923272)
  2 -1 ... thug life nigga
 5. 15.
  ülke şartlarından dolayı bütün iş kollarında olduğu gibi olması gereken çizginin altında olan maaştır. ancak meseleye istediğimiz zaviyeden bakarak bu maaşın durumuna farklı eleştiriler getirebiliriz. örneğin bir asgari ücretli için öğretmen maaşı ne ise bir öğretmen için de doktor maaşı odur. böylesi karşılaştırmalar yapmak mesleğin saygınlığını azaltmak dışında bir işlev görmez. çünkü yapılan işin parayla pulla ölçülmesi imkansızdır.
  3 ... neset
 6. 16.
  hesabını kitabını bilen bir öğretmenin 5 yılda sıfır borçla ev sahibi, ertesi yıl da araba sahibi olmasına yetecek maaştır. burada önemli olan hesap bilmek ve hayatın ucuz olduğu bir yerde görev yapmaktır. hatta bu ev ve araba alınırken ev hanımı bir eşe bakılır ve dünyalar tatlısı bir çocuk da büyütülür.
  3 -2 ... mal sahibi
 7. 17.
  öğretmenin maaşı her zaman gündemde yerini bulan bir konu olmuştur. bu konu iki yönlü değerlendirmek lazım. evet öğretmenler hayli bir zaman tatil yaparlar ama öğretmenlerin yaptığı işin yıpratıcılığını düşünmeyen ve yaşamayan bunu bilemez. bunu bir anektotla örneklemek istiyorum: bir tane öğrenci velisi, ''hocam şu tatil ne zaman bitecek, bu yaramaz sıpalardan bıktım.'' demişti. iki cocuğu ile baş edemeyen bir velinin ve 50 kişilik sınıflarda eğitim ve öğretim yapan öğretmenin halini düşünün, kıyaslayın.
  50-60 mevcutlu sınıflarda bu durumdaki bir öğretmenin içinde bulunduğu trajik durumu tahayyül edin; yoğun bir gürültü, çocukların eğitimsel, gelişimsel problemleri, verlilerin şikayetleri, özel istekleri, idare ile olan sorunlar, dikiş tutmayan jölemsi eğitim sistemi (müfredatlar)... bunları işte yan yana getirdiğinizde eğitimin o kadar basit bir mevzu olmadığını anlıyorsunuz. öğretmen maaşı belki çok düşük değildir, en azından ne aç ne de tok modunda olursunuz. aslında maaş ya da para bir mesleğin ve o mesleğe atfedilen değeri gösterir.gelişmiş ülkelerde öğretmen maaşlarının yüksek olması, o ülkelerin eğitime verdikleri değerin mesajıdır. toplumda şöyle bir genelleme kaçınılmazdır: öğretmen az maaş alıyor, sıradan bir meslektir demek ki eğitim de o kadar önemli değildir.
  4 ... colde buz arayan eskimo
 8. 18.
  göreve yeni başlayan öğretmenin maaşı 1.520 tl'dir. ek derslerin saati 7.30 tl olduğuna göre ve bir öğretmenimiz de ayda tam ek ders alıyorsa maaşı toplamda 1.520 + 584= 2100 olacaktır buna aylık egzersizi de eklersek 2.275 olur.
  2 -1 ... adimisenkoy
 9. 19.
  azdır,yetmeyendir;emeğin karşılığı tam olarak karşılanamamaktadır.
  2 -1 ... der ve sahneyi terkeder
 10. 20.
  öğretmen ol(a)mayanların götüne batandır.

  hizmet içi denetim eksikliği yüzünden götünü büyüten sözde öğretmenler yüzünden gö...

  (bkz: çok sinirlenmek)
  6 -1 ... duman6kelimeler