1. 405.
    Kişi kendinden bilir işi derler. Kendi yata yata üniversite bitirenler herkesi öyle sanıyor. Mevcut sınav sistemi ile atanmanin ne kadar zor olduğu da malum. Göreve başlandığında karşılaştığınız öğrenci profili de belli. Bu şartlarda daha fazlasını da hakediyor öğretmenlerimiz diye düşündüğüm maaş. Helal olsun hepsine.
    2 ... bir nedeni yok
  2. 404.
    yetersiz olan maaştır. en az 6-7 bin tl olmalıdır.
    2 ... kahraman zorbey
  3. 403.
    arkadaşlar yatarak eğitim fakültesinden bir bölüm kazanıyorsunuz 4 sene sonra kpss’ye çalışıp atanıyorsunuz. daha sonra öve öve bitiremediğiniz o öğretmen maaşına kavuşuyorsunuz. hadi bakalım hızlı olan kazansın.

not: pdr okuyup ilk senesinde atanana benden güzel bir hediye *
    2 -1 ... iskender beg
  4. 402.
    okumakta kolay yazan yazar kısmi bakımdan neden haklı size onu anlatayım. bazı kaliteli üniversiteler öğrencilerini donanımlı yetiştirirler. ytü ilköğretim matematik öğretmenliği mesela arkadaşım oradan mezun. kız ilk 30 bine girmiş. stajı, ödevi çok fazla. x üniversitesi ise 150 180 bin civarı sıralamadakileri almış. şimdi bu arkadaş yata yata okuyor emin olabilirsiniz. çünkü tanığım. yani şu genellemeyi yapmamak en iyisidir. bazılarının yata yata okurken, bazıları kendilerini yıpratıyor.
    edit: 180 bine giren arkadaşlar eksiliyor.
    1 -1 ... myosotisscorpioides
  5. 401.
    öğretmenler sizi siksin.

siz sikimsonik lise,uniye giderseniz oradaki hocalar da okulun puanı kadar oluyor ekseriyetle.

yani kendi hayatınızdaki hocalara göre konuşmayın.

öğretmenler daha fazla maaşı hak ediyorlar.
    9 -2 ... likurgus
  6. 400.
    şu anki maaşları az bence. ama öğretmenlik okumak ta kolay.
    1 -1 ... bogey
  7. 399.
    asgari ücretin biraz üstü olmalıdır bence. gerçi bu devirde bu çocuklarla uğraşmak da zor bilemedim.
    2 -2 ... dertler derya olmus
  8. 398.
    sabit 2000 tl olmalıdır.
    fazlasını hak etmiyorlar.
    3 -9 ... rall
  9. 397.
    Çoktur.
    ... 1974197819741978
  10. 396.
    asgari ücret olmalıdır.
    -2 ... min son