1. 1.
    bir devlet okulu gerçeği. çalışmadan sınıf geçerler, rapor alıp okula gelmezler, kavga çıkarır dayak yemezler.

ama üniversite sınavında üçün birini alırlar. neden? orada torpil biter.
    8 -2 ... david addison
  2. 2.
    Ortaokuldayken matematik hocasının iki kızıyla aynı sınıftaydık.

Kadın vasat bir öğretmendi. Diksiyonu, dersi anlatışı, matematik bilgisi, öğrencilere yaklaşımı sıfırdı.
    Şok olduğum nokta şu ki kızları zekiydi. Gerçekten ikisinin de dersleri çok iyiydi. O anadan büyük mucize.
    Fekat karakter açısından zekâlarıyla ters orantı içerisindeydiler. Maddi durumu kötü olanları aşağılamak gibi hobileri vardı. Anneleri her zora düştüklerinde diğer öğretmen kankileriyle kızlarını çekip kurtarırdı. Asla ceza almazlardı. Sınıfta inadına ikisinin üstüne oynardım. derslerim iyi olduğu için müdür ve bazı öğretmenler severdi beni. Üstüne de sınıfın çoğunluğu da desteklerdi. Hayatı zindan ediyordum ikisine ahaha.

Gerçekten çok fenaydım ya. Lisedeyken hele ohoo. Geçmişime dönüp bakınca epey durulmuşum.
    14 -2 ... 11 haziran
  3. 3.
    90'li yillarda sinifimda en az bir ögretmen cocugu olurdu.

Hicbir ögretmen ne kendi cocuguna ne de arkadasinin cocuguna torpil gecerdi. Aksine kendilerinden daha fazla performans beklenirdi. Okuldan kacamaz, sinifta yaramazlik yapamaz, annesine/babasina okulda “anne/baba“ diyemez, sinavda kopya cekemez, bir de diger arkadaslari tarafindan sürekli kendisine torpil yapildigi sanilir, vs. vs.
    Kisacasi; en kötü ögrencilik dönemini ögretmen cocugu cekerdi.
    Bu nasil torpil, nasil ögrencilik?

tabi günümüzde bu durum ne hal aldi onu bilemem.
    3 -1 ... kultursuz dinazor
  4. 4.
    Değil ya... benim de annem öğretmendi ilkokulda aynı okuldaydık en çok skilen de yine ben oluyordum.
    4 ... flat head
  5. 5.
    alemin çoluk çocuğundan bize ne biz işimize bakalım zavallım.
    1 ... ruzhan
  6. 6.
    kim bu öğretmenler dedirten torpil.
    öğretmen çocuğuyum hiç görmedim bu torpili. üstelik tam tersi daha çok mağdur eden durumdur bu. daha çok yüklenildi bize.
    okulda ders, evde ders. her yerde ders. abim hep aileden uzak okudu ve rahat etti.
    2 ... nanautzin
  7. 7.
    valla bizim hoca hemde muduryadimcisiydi salak çocuğu her dönem takdir aldı düz liseye gitti...
    1 ... rob boss
  8. 8.
    Önce lise sonra da üniversite de torpil bulurlar bu namussuzlar kimsenin hakkına hukukuna saygı duymayan kişilerdir.(devlette de bunu âlâsı döner nitekim kendileri de katılmayı çok sever)
    1 ... nefretin vucut bulmus hali
  9. 9.
    Doğrudur arkadaş bu torpilliler yüzünden okul birinciliği kontenjanlarını kaçırdım üniversite girişte. Anaları babaları aynı okulda öğretmen diye bol keseden aldılar notları Ohhh. Bak sinirlendim sabah sabah.
    1 ... sufferinq
  10. 10.
    yok öyle bir şey arkadaş ben öğretmen çocuğuyum.
    ilkokulda yediğim dayağı bir ben bilirim birde allah.
    öğretmen ayrı döverdi babam ayrı . bir günde torpil görmedim.
    2 ... hayta38