1. 1.
    neler çekmişimdir bu yüzden neler ... bu tür sinir bozucu konuşmalarla yıllarca baş başa kalmışımdır :

-lan baban bir de matematik öğretmeni olacak
    -sen yaparsın oğlum baban öğretmen ne de olsa
    -babana söyle de beni geçirsin ya
    -babanın not defterini araklasana oğlum
    -bizim yazılıları hazırladıysa yürütsene be soruları
    -oğlum ohh baban söylüyor tabi soruları alıyorsun 90'ı 100'ü . Ohhh ... Kebaaaaaap !
    9 ... gerko
  2. 2.
    en yakın arkadaşlarımdan birinin yıllarca çektiği zulum ;

- olum babana biri boyle davransa hoşuna gidermi
    - hocam zaten davranıyorlar
    deyip gerçekleri kabullenmektir.
    1 ... ruzgarlıbahce
  3. 3.
    çok zordur.hele ki küçük bir yerde yasıyorsanız .
    aldığınız kotu notları babanızdan saklamaya çalışırken babanız çoktan öğretmenevinde öğrenmiştir notunuzu.hem de okey oynarken.
    -senin oğlan sıfır aldı bugun benden

ya da dersaneden kaçmışsınızdır çıkış saatine kadar eve gitmezsiniz ama siz daha dersaneden çıkmadan haberi gitmiştir zaten . çok çektim çokkkkk bu işten
    1 ... vince81
  4. 4.
    hiç bir başarının kişinin kendisine yorulmadığı durumdur. her başarınızdan sonra 'ee annen öğretmen tabi' gibi repliklerle karşılaşırsınız.
    1 ... brujita
  5. 5.
    okul kurslarından %50 indirim alılar.* bu yüzden bütün okul kurslarına giderler. mahvolurlar.*
    2 ... tfcvbg
  6. 6.
    genelde anadolu ve fen liselerinde okurlar.*
    2 ... snakesawar
  7. 7.
    her hafta annenizi öğretmenler odasında öğretmenlerinizle kahve içerken bulmanıza sürekli olarak insanlardan bir öğretmen çocuğu olarak sende böyle yaparsan ne ayıp lafını duymanıza sebep olan durum...
    1 ... faydamaksimizasyonu
  8. 8.
    içinde mensup bulunduğum topluluktur eğer öğretmenlerin babanın öğretmen olduğunu biliyorlarsa ellerinde büyük bir koz vardır.
    -Oğlum senin babanın okulunda da çocuklar camdan atlıyıp kaçıyorlar mı?
    +Benim babamın okulunda camlar çok yukarda öğretmenim(yaş 9)

-Bi de öğretmen çocuğu olucaksın ne işin var senin disiplin kurulunda
    +Öğretmenim ama o başlattı (yaş 11)

-Utanmıyormusun lan hocana karşı gelmeye senin babana böle mi yapıyorlar lan...
    +Benim babam öğretmen hocam denyo değil...(yaş 14)

-Çık dışarı ne saç bu böle bir de öğretmen çocuğu olacaksın
    +Yani hocam...
    -Çık çabuk!
    +E peki.(yaş 16)
    5 ... o24ur
  9. 9.
    Kopya çekemez bu öğrenciler. Devamlı yakalanma korkusu içindedirler. Başarısız olduğu bir dersten yüksek not aldı mı, çevredeki lavuklardan torpilli yakıştırması yapılır. Halbuki bilmezler ki, o öğretmen çocuğu alnının akıyla o sınavdan çıkmıştır. Genelde efendidirler, giyimlerine dikkat ederler *. bir de annesi veya babası idareciyse ve çocuğunun notlarınızı bilgisayara aktarıyorsa "sınavın nasıldı?" sorusuna asla "iyiydi" cevabı veremezler. *
    1 ... ofkeli kalabalik
  10. 10.
    öğretmenlerin "ay daha dün altına bez bağlıyolardı ne çabuk büyümüşsün!" ya da "aaaa ben sana bigün şeftali yedirmiştim de üstüme kusmuştun" gibi anıları gündeme getirip sınıfta, arkadaşlarının arasında seni rezil etmelerine neden olabilecek durumdur öğretmen çocuğu olmak.
    1 ... habis