1. 2523.
  Adı kraliçeden gelen Margarita pizzasının malzemeleri italya bayrağının renklerinden oluşur. Domatesin kırmızısı, peynirin beyazı, fesleğenin yeşili.

  Bugün lüks restoranların gözde yemeği olan pizza, gerçekte bir zamanlar fakir yemeğiydi. incecik açılan hamurun üstüne sadece biberiye konup fırına atılıyor, piştikten sonra biraz zeytinyağı gezdiriliyor, tuzlanıp masaya konuyordu. italya’nın fakir aileleri, yıllar boyu bu katıksız pizza ile beslendi. Pizza ülke çapında yayıldıkça, üstüne konan malzemeler de çeşitlendi.
  3 ... klarnet calan sarapci koala 6
 2. 2524.
  Biz peynir hamur ve sos yemeye alıştık fakat bazı yörelerde sadece sos ve hamur ile pizza yapanlar da var. Üzeri soslu ekmek gibi. Peynir pizza için sadece bir alternatif...

  Kocaman kabarık üzeri soslu bir ekmektir pizza özünde. ince imiş zeytin yağı fesleğen imiş hikaye onlar.
  ... uzay muhtari
 3. 2525.
  ametist kadehten içilen alkolün bünyeye tesir etmemesi.*
  ... kurenai
 4. 2526.
  Amerika kıtasını ilk keşfeden kişi kristof kolomb dur fakat isminden de anlaşılacağı üzere ilk fark eden amerigo vespucci'dir. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Kristof kolomb amerika'ya vardığında orasının yeni bir kıta olduğunun farkına varmaz, ulan o kadar yol gittik gele gele hindistan'a geldik der. Yani Amerika'yı hindistan sanar. Sonrasında amerigo vespucci de bir yolculuğa çıkar kolomp'un hindistan diye tarif ettiği yere gelmiştir oda. Fakat oranın Hindistan değil de yeni bir kıta olduğunu fark etmiştir.
  -1 ... benimnickimyirmibesharfli