1. 1.
    öğrenildiği zaman "vay anasını" denilen, beynin ucra köşelerinde soğuk füzyon tepkimelerine sebebiyet verecek bilgilerdir.

- teoman'ın on yedi şarkısını erdal eren'e yazdığı, ve erdal eren'le teoman'ın kuzen olduğu
    - entrylerdeki bkz.lara farenin tekerleğiyle basınca yeni pencerede açılması
    178 -22 ... gunesi parlatan adam
  2. 2.
    ygs'de küçükten büyüğe sıralanan rakamlarla ilk eşleşen cevabın doğru çıkması.
    132 -7 ... gunesi parlatan adam
  3. 3.
    kitaplardan öğrenilen çoğu şey. özellikle cinai romanlardan.

siyanür mermisiyle kan dökmeden cinayet işlenebilmesi vb...
    65 -3 ... alitaner
  4. 4.
    bu başlığın bu kadar iplenmemiş bi başlık olması ufkumu daralttı.

edit: eksi oy verene kadar şuraya güzel entry girsenize dalyaraklar. (bu küfür tamamen ufku iki katına çıkarma amaçlıdır)
    147 -57 ... ipimle kusagim
  5. 5.
    Tek bir at ile 8x8 lik satranç tahtasının belli bir sistem dahilinde en kısa şekilde dolanılabilmesi. Asıl olan bu problemi adamların 1600lü yıllarda çözmüş olması.Yapay zekanın temellerinden birini oluşturması.
    49 -3 ... shackleton
  6. 6.
    bir kitabın tam ortasına geldiğinizde kitabı daha önceden okuduğunuzu hatırlamak. Böyle bir aydınlanma olmadığına bahse girerim.
    86 -8 ... bavyera belediyesi
  7. 7.
    Temerrüt Faizi.
    31 -1 ... metikom
  8. 8.
    dostoyevski'nin aslında kumar borçlarını ödemek için kitap yazdığı...

ediT: bunu kafamdan uydurmadım. gerçekten doğruymuş...
    104 -6 ... mackenzie
  9. 9.
    beat kuşağı. insanlar o zamanlardan beri barışı istediğinin kanıtı bazı düşüncelerin doğrulayıcısı olmuştur benim için.
    12 ... basketbol asigi
  10. 10.
    amfilerdeki distortion'ın nasıl ortaya çıktığını öğrendiğimde ''vay mk işe bak hacı'' demiştim.
    17 -3 ... la muerte