1. 1.
  genellikle ve sahiplerinin kahir ekseriyetinin yaptığı, parkta mı yatalım ulan, biz yarının avukatları, muhendisleriyiz, ama bugün ağzımıza sıcıyorsunuz seklinde sitem ettiren kötü durum.
  7 ... sosyoklon
 2. 2.
  büyük bir mallık örneği.evin kirasını 600 ytl bile yapsan,3-4 kişi birlikte kalan öğrenci grubuna fazla gelmez,özellikle ev güzel ve üniversiteye yakınsa.fakat aile için 600 ytl ciddi bir rakamdır.Evin boş duracağına varsın kirasını tıkır tıkır ödeyen öğrenci otursundur.
  6 ... i m from absürdistan
 3. 3.
  ilk bakışta, dairelerin öğrencilere daha fazla fiyattan gazlandığı göz önüne alınırsa mallık örneği gibi görünen ama dairenin amortisman giderleri işin içine katıldığında gayet akıllıca bir görüntü çizen strateji. amortisman giderleri deyip geçmeyin güreşirken duvar yıkan öğrenciler ülkemizde görülmüştür.( kontrolden çıktım, kimin tarafındayım ben hulayyynn.)
  3 ... lazy pigeon
 4. 4.
  +kaç odalı bu ev amca
  -2 oda 1 salon, bakın işte burası da salonu.
  +kaç lira kira istiyorsun peki?
  -kira istemiyorum. ben size ev vermem.
  +niye vermiyorsun?
  -ben öğrenciye ev falan vermem.
  +ya sapık mısın? madem vermiycen o zaman niye gezdiyorsun evi.
  -göstermek için. bakın evim ne kadar güzel görün. huhaha. bu ev benim öğrenciye vermem. hatta kimseye vermem. huhahaa. şimdi defolun evimden.

  (bkz: gosterip de vermemek)
  405 150 ... zall
 5. 5.
  ilk önce öğrenciye vermem diye direten amca, nasıl olduysa artık, emlakçı neler dediyse, otuz iki dişi birden gözükerekten tamam vereceğim ama şartlarım var diyerek yanınıza yanaşır.

  "evde gürültü istemiyorum, eve kız öğrenci almak yok*, bu apartmanda hep aileler kalıyor geceleri fazla takılmayın, yatın uyuyun*, arasıra aniden ziyaretinize gelebilirim*"*
  7 ... don kişot
 6. 6.
  evden ümidini kesmiş ev sahibinin kiralayabileceği tek grup olan öğrencilere evini vermesi.
  3 ... trda
 7. 7.
  gelecek olan öğrenciler erkekse ya bunlar şimdi eve karı kız atarlar başımı belaya sokarlar diye düşünen ev sahipleridir.
  1 ... aquantass
 8. 8.
  ogrenciye kiraladigi eve ogrenciden habersiz kendi anahtariyla giren ev sahibinden daha iyi kalplidir..
  2 ... glosoli
 9. 9.
  kriter belirlerken öğrencileri yok sayan evi çok kıymetli ev sahibi
  ... enterezan
 10. 10.
  okul hayatının hiç olmadığı aşikardır
  1 ... snakesawar