bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    ahsap kaplamanın sökülüp yakılacağını, evin bir odasının kömüre ayrılacağını, sehirdeki genelev ve meyhanelerde ekonomik kriz yasanacağını, kombili evin sobalı hale geleceğini, komsuların ev sahibinin anasını günün sair vakitlerinde anacağını bilmeyen ev sahibinin gaflet ve dalalet icindeki eylemi.
    3 -2 ... sosyoklon
  2. ?.
    (bkz: öğrenciye ev vermemek)
    ... omnibus
  3. ?.
    eskişehir ahalisi' nin yapmamak için ev kirasını yüksek tuttuğu eylem.
    1 ... legend of the stranger
  4. ?.
    sakarya'da aileden talep edeceği miktarın iki katı kira alan ev sahibi görünümlü canavarların yaptığı eylem.
    1 ... 1isi
  5. ?.
    güven , özveri ve tecrübe ister.
    -2 ... qsefthuko
  6. ?.
    kampanyasını düzenleyip herkesin öğrenciye ev vermesi için kusana kadar bağırmak istediğim vakadır...
    1 ... bununicin
  7. ?.
    insanimizin maalesef yapmaya pek de yanasmadigi bir eylem. Herkes evini dusunuyor, ogrenciler ne olacak peki? Tamam evi biraz batiriyor olabiliriz, ne yapalim yani? Imkanimiz olsa biz de temizlikci tutup, her tarafin piril piril olmasini saglamak isteriz ama kiradan para artmiyor iste. Hem icime oturan bir mesele daha var burada irdelemek istedigim: Yazin en az 2 ay ev bombos kaliyor, ama biz onun kirasini oduyoruz, hatta geciktirince fircasini da bir guzel yiyoruz. Haksizlik degil mi bu?
    1 ... fenasi kerim
  8. ?.
    (bkz: öğrenciye kız vermek) * *
    ... ogzi
  9. ?.
    muhalefetiz bir kere. her şeye bok atıyoruz. vardı zamanında benim okuduğum memlekette bir adam. 80-90 tane dairesi vardı. hiçbirini aileye vermiyordu. fahiş fiyatlardan öğrencilere kakalıyordu. şehir merkezinde 10 numara bir siteydi öğrenci şartlarında. adam aileye ev vermediği halde küfür yemekten kurtulamıyordu yine de tarafımızdan. "ulan i.bneye bak hep öğrenciye ev veriyo, paranın mına koyuyo" diyerekten sürekli kaynak yiyordu yazık.

aradan yıllar geçtikten sonra bu adamın neden bu kadar hayvani kiralar istediğini çok iyi anlıyorum. elini boya kovasına daldırıp, duvara el izleri yapan mı istersin, duvara osururken ateş çakıp, duvarı bok edenler mi istersin. madem böyle öküzlükler yapacaksan, her şeyin bedeli var arkadaşım. verirsin eşşek gibi yüksek kira, oturursun rahatça evinde.

o kadar kızardım zamanında. "ulan sizin çoluğunuz çocuğunuz yok mu okuyan, onlar da yaşasınlar bu durumu" diye söylene söylene, emlakçıya da para kaptırmamak için çok yağlamıştım zamanında tabanları.

ama haklılarmış adamlar. benim böyle kiraya verecek birkaç tane evim olsa, vermem hayatta öğrenciye. gecenin köründe dana gibi böğürmeler, kapı-duvar kırmalar, faturaları takıp kaçmalar...

her ne kadar öğrenciyken sövsem de bu abilere, haklılarmış cidden... *
    3 -1 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
  10. ?.
    artık yiyorlar mı bilmiyorum ama "ya zaten biz 2-3 ay öğrenci kalacağız, daha sonra ailemiz gelecek" yada "abi zaten sık sık ailelerimiz ziyarete gelecekler, öyle düzenli olmak zorundayız" bahaneleri, daha 2 yıl öncesine kadar gayet revaçtaydı ve tutuyordu.

şimdi kaldığımız evi öyle ikna etmiştik. kimse de gelmedi zaten. eve zarar falan da vermedik, sadece ev arkadaşım bi tane kapının kolunu kırdı. o da iyi etti zaten, o kadar dedik "gelin şu kapı kollarını takın, hepsi kırılmış" bugün-yarın diye diye 2 ay beklettiler, kırınca hoop hemencik yapılır tabi.
    ... akatreil