1. 1.
    Böyle öğretmenleri kaynar suyun içine atmak istiyorum. Öğrenciden memnun değilsen git şikayet et, hukuki yollar ile yapılması gereken yapılır. Veliler çocuklarını okula dayak yesinler diye mi gönderiliyor ? Böyle öğretmenler cehennemde cayır cayır yanarlar umarım. Yetti artık bu sikik öğretmenler. Genelleme yaptığımı düşünen gerizekalılarda sikimi emsin.
    2 -5 ... sherlockholmesss
  2. 2.
    şu; "devlete kapağı atma" hastalığımızdan kurtulamadığımızdan, bi baltaya sap olamayan doğuştan memurlar öğretmen olmayı tercih ediyorlar genelde.

cumhuriyetin ideallediği öğretmen imajına asla uymayan bu tipler kendileri gibi kolaycı nesiller yetiştiriyorlar.

öğretmenin öğrencisine rağmen öğretmenliğini dayatması gerekiyor. bir otorite olmanın ağırlığına sahip olmamak öğretmenlik mesleğine aykırı.

şiddeti öğretmeninden gören bir çocuğun alacağı zarar tarif edilemez gibi. üstelik hiçbir memurun hiçbir çocuğa vurma, bırakın vurmayı temas etme hakkı bile yoktur.
    4 -1 ... ilalabart
  3. 3.
    Siz meslek lisesini ne sanıyorsunuz?

Edepten ölen gençler topluluğu falan mı? Şiddete karşıyım ama gerekiyor bazen. Ana bacı küfreden öğrenci var ve devlet bizi koruyor siz öğretmenleri değil deme pişkinliğine sahipler.

Çok rezil bir nesil çok.
    12 -2 ... 11 haziran
  4. 4.
    Benim çocukluğum sırasındaki bütün öğretmenlerdir.
    Şu anda O dayak yemiş nesiller yönetiyor bu ülkeyi. Şu halimize Bakıyorum da, dayak çözüm değilmiş. dayakla eğitim öğretim olmazmış.
    1 ... cold man
  5. 4.
    valla bu devirde öğrencisini dövmeyip sabırla davranan öğretmenlere bence nobel ödülü verilmelidir. yeni nesil bitmiş, okeye dönüyor.
    ... seruven44
  6. 5.
    Açıkçası sakin yumuşak bir öğretmen değilim lakin bugüne kadar şiddete başvurmadım.
    Haylaz ya da ahlaksız olmasının sebebi aileden kaynaklanan bir durum olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca çocuğun kritik dönemini de göz önünde bulundurmak gerek.

Çok haylazsa idareye verin ya da velisini çağırın. Ve ya alın karşınıza ciddi bi şekilde birebir konuşun.
    4 ... sarya
  7. 6.
    mümkünse öğretmenlik tecrübesi olmayanlar yorum yapmasın.

Asla şiddet kalıcı bir çözüm değildir. Merak uyandırıp ilgisini çekip öğrenciyi derse okula adapte etmeye uğraşırsın. Vs.

Zaten normal bir öğrenciyse kolay kolay şiddete başvurmazsın buna gerek de yoktur.

Fakat gel gör ki bazısı var. Laftan anlamıyor. iyilikten anlamıyor. Sınıfta tepiniyor. Ders anlatmaya bile izin vermiyor. Uyarınca Alay edip küçümsemeye çalışıyor. Kısaca zorluyor seni.

Dersten atsan okul idaresi öğrencileri sınıftan çıkarmayalım diyor.

Öğretmene yol kalmıyor artık. Belki de anladığı yol odur deyip Ufak tefek saç çekme cimcikleme cetvelle eline vurma gibi şeyler, olabiliyor bazen sırf korkutmak amaçlı.

Ama tabi diz çöktürüp dövmek gibi inceden gurur kırıcı ve yıkıcı davranışlar hiçbir zaman kabul edilemez.
    ... entry de mi girmiyagh
  8. 7.
    Terbiyesiz öğretmendir. Hadsizdir. Evet.
    4 ... oytunkaran
  9. 8.
    Kansiz serefsiz in tekidir.
    Benim asil kurt ogluma bi dokunsun silkerim belasini.evet.
    -5 ... atechso
  10. 9.
    Zamanında aslanlarına veya prenseslerine saygıyı öğretememiş, bir tane çocukla ilgilenemek zor gelen velilere sahip, sınıf mevcuduna göre 35 40 çocuğu sessiz tutup aynı zamanda bir şeyler öğretmeye çalışan ve kendisinde de bir adet sabır taşı bulunan öğretmenlerdir. Dayak atmanın taraftarı değilim tabii ama bunu doğuran sebepler ailede verilmeyen terbiye ve saygısız yetiştirilen çocuklardır.
    7 ... aalper