1. 1.
  Genellikle Lise döneminde karşılaşılan aksi bi durum.Bi nevi platonik aşk olmak ile kalan ergenliğe girmiş kişinin şeyini farketmesi ile bunu nasıl kullanırım acaba diyip çevresinde onunla en çok konuşan karşı cinse yönelmesi ile başlayan ilişki türüdür.
  Aha hoca bana soru sordu,biliyodum,hoca benden hoşlanıyor.Diyip eve gidip,banyoya giren zihniyet.
  1 ... trda
 2. 2.
  bruker'ın geçen yıl yaptığı şey.
  2 ... csuykks
 3. 3.
  ilkogretim haric hangi donemin oldugunun farketmediği, üniversiteden yeni mezun oluş ya da araştırma gorevlisine ders anlatırken can kulagıyla dinleme ve o dersten full çekme sonucunu doguran, ben bunu yaşamadım diyen insanın olmadıgı sevi olayı.

  1- lisede ingilizce hocamın derse kitepları goğsune bastırarak(kucaklayarak) girmesi ile kitapaların yerinde olmak istedigim ilk platonik aşkım

  2- universitede prof.un yanında derse giren sarışın araştırma gorevlisine cıkma teklif ederek kemale erdiğim gercek aşkım

  3- yükseklisansta ise benimle birlikte ogrenci olarak derse giren hatunu yemege goturmeyi planladıgım aşkım
  2 ... liberty
 4. 4.
  (bkz: keman öğretmeni)
  1 ... atipik
 5. 5.
  universitede olma ihtimali daha yüksektir.
  ... hendrix
 6. 6.
  (bkz: müdürün hademeye aşık olması)
  (bkz: kantincinin stajerle sevişmesi)
  (bkz: müdüryardımcısının müfettişle basılması)
  2 -1 ... amd
 7. 7.
  lisede başıma gelmiş hadise.. izmir'de okuyanların çoğu bilir aşkın hocadiye akıllara zarar bir fizikhocası mevcuttur buralarda. bahsettiğim dönem bundan bi 7-8 yıl öncesi, yani aşkın hocanın öğretmenliğinin eziyet dolu olduğuna inandığım ilk yılları. suç, tabiki biz salak öğrencilerde değil, hocanın ta kendisinde bulunmaktaydı. masmavi gözleri, bebek gibi suratı ve umursamaz tavrıyla okulun tüm kızlarını fizik profesörü olmaya hırslandıracak kapasitedeydi. koridorda görüldüğü an başlardı heyecan dalgası, o derse girip günaydın deyince hat safhaya ulaşırdı ve tüm ders boyunca moron bakışlı kız öğrencilerin- (ulan sen de vardın bunlar arasında ne çabuk unuttun) nutku tutulurdu. okulca yapılan gezilerde ayılıp bayılmayan kız kalmazdı sırf aşkın hoca taşısın diye. ne günlerdi bea..

  sonra biz büyüdük, mezun olduk, üniversitelere gittik ve duyduk ki o hayallerin mavi gözlü prensi hepimizin korkulu rüyası olan o mutluluğu yaşamış; evlenmiş, çoluk çocuğa karışmış...

  şimdi aynı şeyin başıma gelmesinden korkmaktayım

  (bkz: sözlükteki öğretmenler)
  2 ... charmofsmyrna
 8. 8.
  benim değil de, bir arkadaşımın başına gelmiş olay *.
  aşkın gözlerini kör ettiği arkadaşımın ve her yere sürüklediği kankası sıfatıyla bendenizin okul çıkışlarında saatlerce o hocayı beklememize, onun nöbetçi olduğu günlerde koridorları arşınlamaktan derslere geç kalmamıza, eften püften dersi için defterler tutup sınav sorularını tartışmak için öğretmenler odasından çıkmamamıza neden olmuştur. adamcağız da bizim muhabbetimizi seviyordu heralde, dinliyordu gülüyordu falan. bilmiyordu ki arkadaşım onun her gülüşüne bin kurban olmaktaydı.
  aradan yıllar geçti, okullar değişti, arkadaşım da öğretmenimize olan aşkının "geçici bir hayranlık" olduğuna karar verdi. adamı beklicez diye her gün eve geç gelişimde yediğim paparalar yanıma kar kaldı.
  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
  3 -1 ... düttürü hanzo
 9. 9.
  sadece öğretmenin otur sıfır diyebilme yetkisine duyulan aşktır.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 10. 10.
  (bkz: öğretmenin öğrencisine aşık olması)
  ... kirmizi baslikli kiz