1. 1.
  aslında çok da trajedik görmediğim ama lokantacı açısından gerçekten işte yücegönüllülük budur dedirten olaydır. şöyle ki;

  Sosyal medya, 5 üniversite öğrencisinin yemek siparişinde yazdığı nota büyük bir jestle karşılık veren lokantacıyı konuşuyor. Paraları olmadığı için yemek siparişinde, 'Merhaba, evde 5 öğrenciyiz. Vize haftası başladı, neredeyse uyumadan sınavlara çalışıyoruz. Kişi başı 3 lahmacun sipariş edecektik ama paramız bu kadarına yetti (Bursun yatmasına daha çok var) mümkünse 2 tane de sizin yollamanızı istiyoruz' notunu yazan öğrencilere lokanta sahibi olumlu yanıt verdi.

  Öğrencilerin siparişine ek olarak fazladan 7 lahmacun ve her biri için tatlı gönderen lokanta sahibi siparişlerin üzerine, 'Benim oğlum da başka bir şehirde okuyor. Allah hepinizin yardımcısı olsun. Siz bu memleketin geleceğisiniz. Tatlı da benden, zihin açar' şeklinde cevap verdi. Nota yüzlerce yorum gelirken, lokanta sahibi 'Öğrencilerin babası' ilan edildi.
  22 -5 ... luckyman54
 2. 2.
  tek kelimeyle adamdır.ne güzel insanlar var ülkemde.
  9 -1 ... gamer girl
 3. 3.
  şov bedavadır.
  7 -22 ... ruzhan
 4. 4.
  Ne iyi adammış, çocuklar da ne şanslıymış.

  Mecidiyeköydekiler bunların paraları yok, eksik koyalım neme lazım bunu bile ödeyemezler belki derler.
  8 ... asuregibisurat
 5. 5.
  parti kur oy verelim reis cumhurbaşkanımız ol.
  6 ... kazangap
 6. 6.
  Biz bunu hep yapıyoruz. Fazladan istemeden onlar gönderiyor. Hatta bir keresinde kapanış saatinde burger fazladan patates ve hamburger yollamıştı. Çiğköfteciler ekstra lavaş gönderiyor, kebapçılar ekstra pide. Sağolsunlar onlar olmasa ne yapacağız...
  7 -4 ... bulmanickimi
 7. 7.
  Ak partili lokantaci kardesimkzdir.
  Helal.olsun.
  3 -8 ... atechso
 8. 8.
  Öğrencilerdeki lükse bak, kişi başı 3 lahmacun yiyeceklermiş ama paraları yetmemiş. ciğerim dağlandı ulan, ne kadar acı bir durum.

  Boş romantizm yapmaya gerek yok, restoran sahibi güzel kalpli bir adammış evet, lâkin bu Öğrencilik kisvesi altında dilenciliktir. gına geldi bu tiplerden amk internetin heryerinde parazit oluyorlar millete. Beyefendiler öğrenciler, durumları yok ama 70 liraya yakın bir bedel ile böyle bir sipariş verebiliyorlar, o paraya haftalarca geçinen, geçinmek zorunda olan öğrenciler var, geçin bu ayakları.
  43 -11 ... kedilerinbabasi
 9. 9.
  öğrenciler ders çalışınız.
  boş yere şov yapmayınız.
  2 ... ruzhan
 10. 10.
  Burada bile yapılan insanlıktan anlamayıp, particilikle övünenleri gördükçe ülkemizin bir kısmının hala ne kadar yoz olduğunu görebiliyoruz.

  Adama helal olsun. Bereketli olsun işleri.
  4 -2 ... bay efendi