1. 1.
  Hükümet, halkın vergilerinden yatırım yapabileceği sağlık, altyapı, sosyal iyileştirme, kamu harcaması vb. alanlarından kıstığı 4,5 milyar dolarını; Bilim-teknik, kültür-sanat, eğitim alanlarında yatırım yapıp girişimlerde bulunarak bu alanlarda sıçrama yapmak yerine; Ailesi fakirlikle boğuşan, elbisesi yırtık, sınıfta üşüyen, okullarının fiziksel ve akademik yetersizlikleriyle boğuşan çocuklara 15 milyon ipad almak için kullanacakmış. Öyle diyorlar.

  http://appleinsider.com/a...ver-possible-45b-ipad-buy
  7 -4 ... trityum
 2. 2.
  aldığı asgari ücretle açlığa karşı savaş veren ailelerin olduğu bir ülkede inanılmaz bir müsriflik örneğidir.
  20 -3 ... maussollos
 3. 3.
  eski haberdir.
  3 ... 3 tam 1 robot
 4. 4.
  ne hikmetse sadece üst sınıf ilçelerde dağıtılan ipadlardır.
  her sene başında akıllı tahta veriyoruz deyip, bağcılar, fikirtepe gibi semtlerde çocukları tebeşir tozuna boğmaya benzer.
  yahu zaten bunları dağıttığınız okullarda okuyan çocukların ipadla tanışıklıkları var. amacınız eğitim ise ana sınıfından liseye kadar bütün semtlerde bütün çocuklara versenize.
  5 ... kirazcicekleri
 5. 5.
  android mi ios mu ? ilk dağıtılan tabletler android değilmiydi ?
  1 -2 ... brokones
 6. 6.
  kamu ihale kanunu kapsamından çıkarılarak satın alınacak ipadlardır. anladın sen onu.
  2 ... teflon
 7. 7.
  geleceği inşa etme adına atılmış önemli bir adım.

  öğrencilere gerizekalı muamelesi yapmaktan vazgeçin artık. neden tabletlerin canına okuyacaklarmış neden kafaları dağılacakmış.

  ülen siz sabahtan akşama kadar burda fink atıyorsunuzda çocuklarımıza mı teknolojiyi çok görüyorsunuz.

  3 5 ay sıkıntı yaşanır elbet ancak daha sonrasında uyum sağlanır illaki. koca koca çantaların altında bebeler bücür kaldı vallahi.

  eski kafalı olmayın,çağ atlayın biraz.
  4 -4 ... maweraunnehir
 8. 8.
  angry birds ve temple run şampiyonalarında rakipsiz olacağımızın göstergesidir. bizkiii bilgisayar dersi diye verdikleri sikimdirik eğitimlerde msdos'ta mario açmayı öğrenmiş bir nesiliz...
  7 ... prophetofhell
 9. 9.
  cahilliğin daniskasıdır. "çocuk"lara ve sadece "ders" için kullanılması maksadıyla dağıtılacak ipad, pizzacıların servis elemanlarının altına bmw çekmesi gibi bir şey olmuş. ama işin "bu paranın geldiği yerde çok var ammına goyim en iyisinden alalım da oylar kesin bize gelsin" boyutu var tabii.
  4 ... sigaramolasi
 10. 10.
  Pilot okullarda dağıtılmış olup bir boka yaramadığı kanıtlanmış olduğu halde bu ısrarın neden devam ettiğinin anlasilamadigi proje.
  1 -1 ... duygusalwampir