1. 1.
  hayatının büyük bir bölümünü ilim tahsil etmekle geçiren ve sürekli (bkz: oks ye gir lisede bi bok yok), (bkz: öss den sonra sabahtan akşama kadar yatarsın),(bkz: sen bir tezini ver önce ondan sonra sabancı,koç,zorlu...) vb.. yalanlarla kandırılagelmiş özelliklede lisede hayatı boyunca hiç işine yaramayacak olan (bkz: kurbaganın sindirim sistemi), (bkz: solucanların cinsel hayatı), (bkz: amiplerin sürekli ortadan bölünmesi) gibi şeyleri öğrenmek zorunda kalan,bir çok kez intihar etmeyi düşünmüş,bunlardan kurduğu sıkı dostluklar,hocalarla yapılan geyikler sayesinde kurtulmuş muzdarip kişi..
  11 ... baudelaire
 2. 2.
  ezik insan,zor günlerin kaçınılmaz çözümcüsü,iki kağıt parçası** uğruna hocaların gözüne girmeye çalışan kişi,hayatın minimum 8 yılında olunan sıfat...
  3 ... eru
 3. 3.
  baudelaire'nin hayatında uzun yıllar bürüneceği,yerine göre zevkli,yerine göre berbat gömlek.
  1 ... mosquito
 4. 4.
  özellikle mosquito nun belirttiği gibi doktorların bir hayat boyu öğrenci olma durumlarıda mevcuttur..
  1 ... baudelaire
 5. 5.
  en zevkli döneminin lise olduğuna dair kanaatim vardır..ilköğretimde daha çocuk olunması,üniversitede ise askerlik,iş,evlilik gibi ciddi konularla iç içe olunması bu kanaatimi güçlendiren bir yargıdır...
  3 ... baudelaire
 6. 6.
  (bkz: bok yoluna gitmek)
  2 ... baudelaire
 7. 7.
  ders anlattığım 7-11 yaş arası çocuklar.
  2 ... tombiş
 8. 8.
  görevi öğrenmek olan kişi.
  1 -1 ... sıçtırtma lamasına
 9. 9.
  üniversitede ise yolunacak kaz olarak görülür hem birey hem de okul yönetimi tarafından hatta ve hatta hocalar tarafından.
  2 ... unam
 10. 10.
  ayrıca türkiye'de eğitim sisteminin yamukluğu dolayısıyla öğrencilik ezberden geçer. kelime kökleri bile bunu vurgular: öğrenmekten öğrenci, study*'den student.
  ... amoresperros