1. 1.
  başlığın aslı; "çubuk krakeri küçük küçük ısırıp ağızda biriktirmek" idi ama 1 karakterle kaçırdım o şansı maalesef. yine yenemedim kaderimi ve başlık bu hale geldi. olsun böyle de güzel oldu be. (bkz: polyanna mode on)

  bu eylemi benden başka yapan var mı inanın emin değilim, sözlüğe böyle bir takıntıyı yansıtmak ne kadar mantıklı o da tartışılır ama ben hasta ruhlu sözlük yazarları arasında benimle bu hastlığı paylaşacak biri olduğuna inanmak istiyorum. biri gelip bu başlık altında aa bu benim lan diyecekmiş gibi geliyor bana. belki de hayal alemidir, bilemiyorum.. neyse fazla duygusallaştık, konumuza dönelim biz.

  zihniyet itibari ile çekirdek içlerini ağızda biriktirip bir anda yemek eylemine benziyor;toplu tat alma isteği. yapılışı da çok basit zaten;cubuk kraker küçük küçük ısırılır ve ağız içinde biriktirilir, belli bir noktaya gelincede hoop! çatır çutur yenir. özellikle peynirli çubuklarda oldukça hoş bir eylem efenim. denemediyseniz bile deneyin mutlaka, ama boğulup ölmeyin aman diyim! azmettirici durumuna düşerim şerefsizim bu entryle. unutmayın; küçük küçük! boğmayacak kadar.
  4 ... jadeh
 2. 2.
  bir de yemeğin etlerini sona bırakmak vardır. *
  1 ... lawrence