1. 1.
    garip olay. bir kere geldiğin hayatta, hayatının en renkli günlerini yaşayacağın zamanda üniversite olarak yozgat'ı konya'yı çorum'u seçiyorsun.

harcanan parada ekstresi.

hayır bu şehirdeki üniversitelerin eğitimi iyi olsa anlarım lakin eğitimi de iyi değil

adamlar büyük ölçüde işsiz kalacaklarını bildikleri halde yozgat'a çorum'a konya'ya gidiyor bir de turizm okuyanı vs var.

anlam veremiyorum. tamam hadi tıp kazandın erzurum'a git tamam da, işe yaramaz bölümü seçip sırf kazandı desinler diye bir de böyle gelişmemiş, eğlence anlayışı olmayan şehirlerde gençliğini geçiriyorsun hemde gençliğinin en güzel yıllarının geçeceği üniversite hayatını harcıyorsun.

bir de genelde maddi durumu iyi olmayan öğrenciler yapıyor bunu, yahu kardeşim 1 sene hatta 3 sene daha çalış madem. güzel bir bölüm, güzel bir şehir seç ne işin var çorak topraklarda, tema mısın sen ?

sırf "kazandı" desinler diye ailesine bile bile yük olanlar var. o bölümleri okuyacağına 4 sene yada 2 sene bir youtube kanalı aç geleceğin daha emin ellerde olur.

harcanan paraya verilen emeğe yazık diyorum. ya bir de çile çekiyorlar öğrenci evi, makarna, ütü bir de canının yarısı olan anne babadan gereksiz yere ayrı kalmak var.

şu mübarek günlerde size bir ayetle seslenmek istiyorum.

çorum da yozgat ta konya da üniversite okumak
    7 -1 ... selcuk cetiner 42200
  2. 2.
    konya'da şu şekil oluyor.

çorum da yozgat ta konya da üniversite okumak

pardon kenya'da.
    1 -2 ... serdarsl06
  3. 3.
    bayılıyorsunuz şehirleri, insanları aşağılamaya. Bırakın kardeşim, şehirleri de insanları da rahat bırakın. Demek ki sınavda anca orayı kazanabilmiş. Veya maddi gücü ona yetiyor. Belki de adamın tek hayali üniversite okumak, belki de babasının/anasının hayalini gerçekleştiriyor, bilemezsin. O yüzden bırakın insanlar istediği şehirde istediği bölümü okusun. Bari buna muhalefet olmayın.
    1 -1 ... hodri meydan 89
  4. 4.
    yapmayın gençler izmir’e gelin hem okuyun hem sevişin. evet.
    1 -1 ... penald
  5. 5.
    anlam veremediğim olay.
    ... selcuk cetiner 42200