1. 1.
  Yaklaşık 2 yıl önce Genel Müdür Yakup Karaca’nın talimatıyla KPSS’siz olarak kuruma müstahdem kadrosunda alınan imam kızı Mehtap Uğur’un yükselişi önlenemiyor.

  kurum kaynaklarından edinilen bilgilere göre, müstahdem kadrosunda olmasına rağmen, Mehtap Uğur'un bir gün bile çay taşımadığı, masaları silmediği, bunun yerine iletişim müdürlüğünde özel odada oturtulduğu belirtildi.

  kurum kulislerinden öğrenilen bilgiye göre, müstahdem Mehtap Uğur, işe alındıktan sadece 6 ay sonra “başarılı çalışmalarından dolayı” memur kadrosuna yükseltildi. 6 ay sonra da hemen asaleti onaylandı.

  Basın ilan Kurumu yöneticilerinin asıl niyeti ise 6 ay sonra ortaya çıktı...

  Müstahdem olarak kuruma giren Mehtap Uğur, Genel Müdür Yakup Karaca ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin’in tavsiye yazısı ile Basın ilan Kurumu’nun en kilit birimi olan Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü’ne "müdür yardımcısı" olarak atanması kararlaştırıldı.

  Kurum kulislerinden edinilen bilgiye göre, atamadan sonra, Mehtap Uğur’un 2 yıllık okul mezunu olduğu ortaya çıktı. Mevzuata göre, Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü’ne müdür yardımcılığı için 4 yıllık okul mezunu olunması gerekiyordu. iddiaya göre, Mehtap Uğur için yeniden devreye giren Genel Müdür Yakup Karaca, kurumun 57 yıllık mevzuatını değiştirmek için talimat verdi. 2 yıllık okul mezunlarının da müdür olabilmesi için hazırlanan yönetmelik değişikliği, Alaaddin Kaya’nın dizayn ettiği, tamamına yakınını AKP’lilerin oluşturduğu Genel Kurul’dan kolayca geçirildi.

  Ve böylece Mehtap Uğur, 2 yıl önce müstahdem olarak girdiği kurumda Kontrol Hizmetleri Müdür yardımcısı oldu.

  Gazetelerin resmi ilan hakkı kazanmasına ya da kaybetmesine karar veren, bin 300 gazeteyi denetleyen, 550 milyonluk ilan trafiğini kontrol eden birim ona bağlandı...

  Yine kurum kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Mehtap Uğur’un Kontrol Hizmetleri Müdür Yardımcısı olmasıyla, Alaaddin Kaya’nın ve daha birçok önemli ismin gazetelerinin sahte olduğunu ortaya çıkaran Kontrol Hizmetleri Müdürü ibrahim Delibaş bypass edildi. Bütün yetkiler Mehtap Uğur’a geçerken, iddiaya göre, kısa bir süre sonra Mehtap Uğur’un Kontrol Hizmetleri Müdürü yapılması planlanıyor...
  ... scorpioraptor