1. 1.
  misvak dergisi denen dinci provakatör sayfanın 18 mart çanakkale zaferi hakındaki paylaşımından belli. reklamlarını yapmamak namına paylaşmıyorum. dedeleri ingiliz gemisiyle kaçmış, yunan galip gelemediği için üzülmüş, kurtuluş savaşı yaşanmadı diyebilmiş reisçi çomarlara yakışır zaten.
  11 -9 ... kali ma shakti de
 2. 2.
  Zaferi birilerinin çomar dediği insanların dedeleri kazandı vatanın en tehlikeye düştüğü anda bankamatiklerde marketlerde kuyruk olanların dedeleri değil.

  * Karikatürü görmedim ama ilgili savaş için tarihçilerin genel anlamda eleştirisi taktiksel hatalar nedeniyle savaşta çok fazla vatan evladının şehit verilmesi
  5 -13 ... isminiunutanadam
 3. 3.
  Çanakkale zaferinde osmanlı evlatları savaştı kazandı. Bunu hazmedemeyecek insanları tahmin etmek zor değildir. Osmanlı evlatlarının kazandığı savaşı hazmedemeyenler bu ülkede yaşamaya hakkı olmayan insanlardır.
  4 -8 ... desifreleyici
 4. 4.
  çanakkale savaşında komutanların çoğu ittihat -terakki mensubu idi yada onlara yakın olan subaylar ,en ön saflarda savaşan alman subaylarını unutmamak gerekir ,.
  imparatorluğun dört bir yanından gelmiş yaşamını bu topraklar için vermiş ,yaralanmış er ve erbaşları da saygıyla anıyoruz.

  dincilerin (başta milli görüş, selamet partisi ,tarikatlar,cemaatler hatta mhp 'liler ve ülkücülerin arapçı kısmı ) hepsi çanakkale zaferini anmazlar bu arada yine aynı bayrak olayı gibi dinci sürü sahiplenmeye başladı çanakkale savunmasını ama içten içten kin duyarlar enver ve mustafa kemal'i anmazlar.
  tabi von sanders'i de ..

  bunu görmek için fazla değil 2 enfazla 2,5 sene öncesine dönün bakın balkan savaşında ki saray icazetli paşaların nasıl orduyu rezil etiklerine ve ..

  dahada önemlisi gidin trablugarp'a 1911 ,, ittihattı subayların nasıl savaştığına bakın aslında çanakkale orada müjdelenmişti.

  dinci -siyasal islamcı iki yüzlüdür vatanı satar ama sahip çıkmış görünür.

  (bkz: fethullah gülen hizmet hareketi silahlı tedhiş örgütü -merkezi abd.)
  6 -4 ... baris hemen simdi
 5. 5.
  Çanakkale savaşını subaylar değil, neferler kazandı. Asıl paye onların. Bu savaş insan üstü bir direncin sembolü.

  Millete çomar diyenin mayası ne ki payesi olsun.
  3 -4 ... tea man
 6. 6.
  sizin o "savaşı bizim dedelerimiz kazandı" geyiğinizi sikerler gençler önce bunu bir bilin.

  malın teki de 15 temmuzla kıyaslamış çanakkale zaferini bak hele. çanakkalede dünyanın yarısı çeyrek milyon insanın canı pahasına durduruldu, 50 senede abilerinizin tepeye çıkardığı ilkokul mezunu sümüklü vaize tapanların 3-5 tane askeri değil bunu da bilin.

  kaldı ki çanakkale şehitliğine gidip gezerseniz siz gibi andavalların şimdi kalburüstü diyip dışladığı, cehenneme gidecek diye kafir saydığı gayrimüslimlerin dedelerinin kaçı yatıyor orda onu görürsünüz.
  4 -3 ... flat head
 7. 7.
  içimizdeki Virüslerin dedelerinin karşı saflarda olduğu savaş olup Anadolu evlatlarının kazandığı muazzam zaferdir.

  içimize sızmış bu Virüs hemen şimdi gibilerin Erbakan'a, milli selamete attığı milli görüşe ülkücülere attığı iftiraya gene Erbakan şu iki dakikalık videoda. kendisi cevap versin

  https://www.youtube.com/watch?v=qVfZ6uS8TOA+

  Ha diyorsanki

  Sizin gibi düşman temsilcileriyle monşer kokteyillerinde havaya şarap kadehi kaldırarak kahkahalar eşliğinde anmazlardı evet o tarzda bir anma yapmazdı milli görüşçüler ülkücüler milli selametçiler, müslümanlar .
  3 -3 ... isminiunutanadam
 8. 8.
  osmanlı müslümanlığını unutturmaya çalışan arap emperyalizminin içimizdeki gafil maşalarının, arap müslümanlığı propagandası yapmak için kustuklarıdır.
  2 -1 ... monk of monkmountain
 9. 9.
  çomarlar sadece sahipleri olan şeyhleri, hocaları, efendileri için savaşırlar. hiç bir çomar vatan, namus, ahlak bilmez.

  not: para teklif edilirse karılarını, analarını bile keserler araplar gibi.
  3 -2 ... ra s al ghul
 10. 10.
  15 temmuz la çanakkale destanı nın kıyaslamalarından belli olan hazmedememedir.

  osmanlı ordusu nu o dönem yönetenler 2. abdülhamit'i alaşağı etmiş komutanlardır. ortada stratejik başarısızlık varmış.

  aynen mal. ortada stratejik başarısızlık var. sizin kahraman abdülhamit korkudan donanmayı haliç'e zincirletip bakımını bile yaptırmadığı için, çanakkale savaşı'nda ordu karaya sıkışıp kaldı. 4-5 tane gemiyle anca denizde mücadele edildi.

  dünya tarihinin gördüğü en büyük donanma, karadan yapılan top ateşleri ve elde kalan nadir gemilerden biri olan nusrat la yenilgiye uğratıldı.

  ingilizler saldırının akşamı istanbul da 5 çayı içeceğini düşünüyorlardı. çünkü kıbrıs ı tek kurşun atmadan ingilizler'e bırakan, ruslar'ı istanbul un göbeğine kadar sokan 2.abdülhamit'in ordusunun başarısız olacağını düşünüyorlardı.

  halbuki ordunun başında gözü kara türk subayları vardı. sonuçta da düşman tarumar oldu.

  bunların dedeleri kazanmışmış çanakkale de. siz sakarya da kaçan yüzde 60 ın torunlarısınız.
  -2 ... uzakyolun yolcusu