1. 1.
  15 Temmuzda vatanı çomarlar değil, darbecilere karşı duran vatansever subaylar ve yurttaşlar kurtardı. Çomarlar daha sonra sokağa çıkıp Allahu Ekber naraları attılar.
  1 -1 ... dusunbiraz
 2. 2.
  koskoca bir yalan. adamlar sırf şov yapmak için sizi yem olarak kullandı, siz de salak gibi oltaya geldiniz. Olay bu kısaca.

  taa öğle saatlerinde olay deşifre ediliyor ama akşam 10'a kadar bir şey yapmıyorlar. o gün değil aslında aylar önceden fethullahçı subayların bir kalkışma gerçekleştireceği biliniyordu.
  23 -7 ... otoriter faso kemalist
 3. 3.
  Bu dürzülere yaptıkları atamalarla torpillerle önünü açarak o tankları savaş uçaklarını teslim eden zihniyet s.ctığını sıvadı sadece.
  5 ... atlant isten gelenadam
 4. 4.
  Vatan hayini hayin. 155’i ararun seni aldururun.
  12 -2 ... fikrasina gulumseyen adam
 5. 5.
  ah be çocum o kadar yanılıyorsun ki? Ama nedense samimiyetine inanıyorum. Bak geçmişte yanılmayı bir kenara bırak.

  Sened-i ittifak tan günümüze kadar Türkiye tarihini biraz okumanı tavsiye ederim.

  Gerçekten gördüğün dünya dünya değil.
  4 -2 ... scorpioraptor
 6. 6.
  açıkçası iktidarda chp, mhp ya da bilimum başka bir parti olsaydı, o vatandaş o köprülere gitmezdi. kurtarmaya çalıştıkları şey demokrasi değil, erdoğan'dı.
  6 ... the outsider
 7. 7.
  Zaten ilk çıkan yobazlar CHPli başı açık karıların, Atatürkçü şarapçıların kafasını kesmek için yollara düştü. ilk saatlerde kimse darbecinin Fetö olduğunu bilmiyordu; herkes ordunun laik kesiminin darbe yaptığını sanıyor, yobazlar da gezi olayları sonrasında artık dönüm noktası savaşın başladığını düşünüyordu (şahsi görüşlerim).
  Bana kalırsa köprülerde askerlere o kadar linç girişiminin arkasında da bu düşünce var: Hala Atatürkçü laikleri cehenneme yolladıkları düşüncesi. Ülkenin laiklik prangasından Atatürkten kurtulduğu zaman bu zaman düşüncesi.
  En baştan olayın Fetö darbesi olduğunu bilseler o yobazların ve AKPlilerin, hadi hepsi demeyeyim yarısı evlerinde oturur, olayı film gibi seyrederdi; belki RTE yardım çığlıkları atmaya başlayınca olayın vehametini kabul ederlerdi.
  4 -1 ... asuregibisurat
 8. 8.
  o darbe girişiminin sorumlularının birisi de onlar devlet yönetimine yuvalanırken göz yuman hükümetler ve o hükümetlerin başındakilerdir. aklınız olsa düşünürsünüz siz o gün kemalistler recep efendinizi indirecek korkusu ile sokakta idiniz. sonuç efendinizin göz yumduğu fetöcüler çıktı.
  3 ... faso aga
 9. 9.
  Vatan eger gercekten bir tehdit altinda olsaydi comarlarin buna gucu yetmezdi.
  -2 ... cileksultan
 10. 10.
  ararun 155 i.
  3 -2 ... liz queen