1. 1.
    ben o zamanlar okuldan arkadaşlarımla abuk subuk fikirlerle girişimcilik hayalleri kuruyor, şebnem ferah, teoman, haluk levent dinliyor olmayan dertlerimin acısını çekiyorum. babamların almanya'dan gönderdiği almanca polisiye romanlarını okuyup değişik triplere giriyorum. dünyadan bihaberim anlayacağınız. o zamanlar eşinden ayrılmış teyzemle teşvikiye'de ki evde yaşıyorum. ailem almanya'da olduğu için ilk başlarda yalnız yaşıyordum, teyzem eşinden ayrıldıktan sonra yanıma yerleşmek zorunda kaldı. o zamana kadar merhaba merhabayız teyzemle pek yakın bir ilişkimiz yok. teyzemde 30'lu yaşlarda, ailesiyle arası hiç iyi olmamış, manik depresif bir kadın.

okuldan eve dönmüşüm odamın hepsi salona taşınmış, şebnem ferah posterlerim hep yırtılmıştı. bu yüzden ilk gün baya kavga ettik bir kaç ay evin içinde iki yabancı olarak yaşadık. ben gece uyuduğumda o dışarı çıkıyor, sabah okula gitmek için uyandığımda o eve gelip uykuya dalıyordu. bir gün uyandığında yesin diye kahvaltı hazırlayıp masanın üzerine bıraktım. bu jestime karşılık akşam üzeri domates soslu makarna yapmış, yanına güzel bir not bırakıp teşekkür etmiş. karşılıklı jestlerimiz rutine bağladı bir süre böyle idare ettik. şubat ayı gibiydi galatasaray ile beşiktaş'ın maçı olacaktı. teyzem hasta beşiktaşlıydı hoşuna gideceğini düşünerek maça iki bilet aldım, maça gittik bağıra çağıra baya eğlendik. sonraki zamanlar onlarca filme gittik, sabahlara kadar friends izledik, yemekler yaptık, resimler çizdik, ondan gitar çalmayı öğrendim, birlikte şarkılar söyledik, onlarca şehir gezdik. sonradan öğrendim ki bu döneme mani deniliyormuş. yinede hayatımın en eğlenceli anlarını bu dönemde yaşadım. bir süre sonra teyzemde olumsuz değişiklikler meydana gelmeye başladı. o hayat dolu kadın yerini son derece karamsar birine bıraktı. sürekli 'ben ölsem kim üzülür, yaşamak için bir nedenim yok' gibi cümleler kuruyordu. çocukluğundan bu yana ailesiyle problemler yaşadı, eski eşi tarafından terk edildi, eski eşinden sonra çıktığı sevgilileri onu aldattı, yinede bunlara dayanabilecek güçte bir kadındı benim için. depresyona girdikten sonra günde 13-14 saat uyuyor, çok az yiyordu baya zayıflamıştı. aşırı huzursuz olduğunu bana bile hissettiriyordu. ben o yaşta teyzemin bu durumunu nasıl idare edeceğimi bilmediğim için ailemi haberdar ettim, ailemin pek ilgilenmedi 'onun aklı gel gitlidir düzelir' dediler. bu konuşmadan bir kaç gün sonra tam 7 sene önce bugün teyzem 34 yaşında intihar etti.

bir süre ailemden ölesiye nefret ettim. engel olamadığım için kendimden daha çok nefret ettim. odasına hiç dokunmadım özlediğim zamanlar hala gider yatağında uyurum. arkasında binlerce keşkenin yanında donuk, sevimsiz, çok az gülen birini bıraktı. ondan sonra gülebilmeyi gerçekten unuttum. eğer kız kardeşim olmasaydı arkasından gitmeyi çok isterdim.
    18 -1 ... see you in another life
  2. 2.
    çok sevilen kişinin nankör olduğunun göstergesidir. ya isterse dünyası başına yıkılsın ben varım ben seni seviyorum daha ne? nasıl intihar edebilir ki? öbür tarafta iki elim yakasında olur.

her şey halledilebilir.
    ... yinemihakliyim
  3. 3.
    sözlükçülerin sabahın köründe palavra atmalarına sebep olan başlık. hangi filmdi bu?
    -2 ... can yucel
  4. 4.
    valla benim tanıdığım ve sevdiğim 3 kişi intihar etti. biri alman, biri italyan biri de türk. üçü de aşk mevzuu...

hepsinin içinde çocuklar, vesayet hakları, paralar, mülk paylaşımı falan var. bi sürü can sıkıcı konu.

en sonuncusu türk olan, okuldan arkadaşımdı istanbul´dan. o ilaç almış, telefonunu kapatıp yatmış, sabaha çıkamamış tabii.

alman olan kendini astı, burada bizim komşu. 3-4 gün sonra polisler kapıyı kırıp aldılar.

italyan olan kendini gece yük treninin altına attı- sabah gün ağarırken bi yük treninin makinisti raylarda böyle et parçaları dikkatini çektiği için ekipleri aramış- artık gece boyu üstünden kaç tren geçtiyse...onun hele bütün parçalarını bulamadılar. herif bisikletle özellikle ormanlık bi yere kadar gitmiş, böyle izbe bi yerde tam tren gelirken lokomotifin önüne atlamış, ki çarpan tren hangisi hala kimse bilmiyo.makinist görmemiş.

bisikleti buldular da, bisikletten adam teşhis etmek çok zor. bayaa bikaç gün sonra anlaşıldı, o buldukları adamın bizim o italyan olduğu.
    ... paganviodio