1. 1.
    Ben küçükken sarelle alınca da bitmesin diye az az sürerdik. Lan ne güzel günlerdi. Birde 4 kardeş aynı oda da yatardık( ev küçüktü). Sobamız vardı odamızda. Sucuğu pek hatırlamıyorum hatırladığım bunlar o zamanlar babamın durumu demek ki pek iyi değildi. Albeni alırdı babam markete gidince onada çok sevinirdik. Şimdi bunların yüzüne bakmıyoruz. Heyyt be gidip biraz eski günlere üzülüyüm, yadedeyim.
    14 -2 ... fatihteriminegosu
  2. 2.
    eskiden büfelerde sosisliye parası yetmeyene sosis sulu sandviç verirlerdi. reisten önce türkiye çok fakirdi çok.
    2 ... ibni maymun
  3. 3.
    bazı pizza markalarının, tostçuların ve pidecilerin sık sık başvurdukları eylemdir. incecik dilim kaşar üstüne kağıt kalınlığında sucuklar bol hamur. sonra "kampanya yaptık pizzanın fiyatı şu kadar" derler..
    7 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    sucuğun inceliğinden çok onun nerelerde ve kimler tarafından üretildiğine kafayı takmak daha önemli.

iyice bilmediğim yerlerde bu sakatat denen, sucuk türevlerini içeren şeyleri yemem.
    2 ... timur cengiz hulagu
  5. 5.
    çok sucuk hiç sucuktur oğlum açlıktır sonu.

(bkz: çok kadın hiç kadındır oğlum yalnızlıktır sonu)
    2 -1 ... kornisten kovulan perde ruleti
  6. 6.
    eskilerin kasap sucuklarına ayrı bir lezzet kattan, günümüzde ise marketlerin sattığı ısıl işlem görmüş sucuk demeye bin şahit gereken sucuklarını daha da berbat eden işlem.
    ... fortuna favet fortibus
  7. 7.
    kağıt yemekten farksız eylem.
    ... biktimlan
  8. 8.
    Hah benim bu boyle minnacık minnacık olcak.
    ... madwoman
  9. 9.
    Tam türk kandirmacasi amk. Fazlaymis gibi gorunsun diye yapilmadik antun kuntin işlerdir.
    4 ... dodo007