1. 1.
    var mı böyle krallar. ben ailemden dolayı çocukluğumdan beri hayal ettiğim mesleği bıraktım.
    1 ... dst231
  2. 2.
    hayata bir kere geliyoruz ya da değişik inançlara göre en azından bu yaşadığımız hayatı tek bir kere yaşıyoruz. değmeyecek kişiler için lütfen feragat etmeyiniz. yaptığınız aptallıklara da “ben bencil değilim kendimi değil başkalarını düşünürüm” diyerek kapatmaya çalışmayınız. hayatınızda kendinizden önce düşüneceğiniz çok çok az insan olmalı, bu kişiler için feragat etmelisiniz fakat bu kişiler, sizden bir şeylerden feragat etmenizi istiyorsa biraz sıkıntı var demektir. Sonucunu tahmin dahi edemediğimiz hiçbir şeyden feragat etmemeliyiz bence.
    4 -1 ... hep ve daima
  3. 3.
    bazı konularda bencil olmak gerektiği inancındayım.

ne istenildiğine göre tabii ki değişir fakat feragat ettiğiniz şey hayatınızın sonraki dönem/dönemlerini etkileyecekse yapılması aptallık olur.

sorumlu olduğunuz insanların olması kendinize olan sorumluluğunuzu değiştirmez.

fazla özverili olmak insanı sadece yıpratır.

ayrıca ne için?

ben burada vazgeçeceğimin tercih ettiğime değip değmeyeceğine, bu durumun beni mutlu edip etmeyeceği ve yaşamımı nasıl etkileyeceğine bakarım.

bazen gidiyorum, yapıyorum, yapacağım ve hayır demeyi bilmeliyiz. önce kendi isteklerimiz, herkesi memnun edemeyiz.
    -1 ... kendi kendimin kedisiyim