bugün

Gol sayısının değil alınan sonuçların önemli olduğunu gösteren gelişme.
Gol sayısı, alınan sonuçları da doğrudan etkiler. Buradaki asıl mevzu, attığın gol, sonuçlar ve "oynadığın oyun"dur. Gs isterse şu an 2 puan gerimizde olmak yerine 5 puan önümüzde olsun fark etmez. Oynadığınız oyun şampiyonluk oyunu değil. Jesus hocamız ligin içinden geçerken, siz başaka 7 attığınızla övünür durursunuz anca.

Ayrıca 2 puan önünde olan rakibinin senden 2 kat fazla maç yaptığını, Avrupa'yı ve ligi beraber götürüp ikisinde de lider olduğunu göz ardı etme. Siz haftada 3 maç oynasanız ilk 10'da olamazdınız şu an.
(bkz: resultante importante)
(bkz: fatih terim)
gs, uefa'da bologna'yı eledikten sonra, bologna'lı gazeteciler farkı kaçırdığını ama gs'ye yenildiklerini söylerler. bunun üzerine f.t ise basın toplantısında "haticeye değil neticeye bakın" anlamına gelen italyanca o sözleri söyler;

resultante importante.

bundan birkaç ay sonra gs ve fb ali samiyen'de maç yapar. maçı gs çok iyi oynamış ancak fb 0-1 kazanmıştır. maç sonunda f.t "adalet mi bu, maçın hakkı bu mu şimdi, böyle iş olur mu" şeklinde ateş püskürür. ancak fenerbahçe'den cevap gecikmez. bir sonraki hafta pankart açılmıştır trbünde f.t'ye ithafen;

resultante importante.

şimdi de abber aynısını diyor ama bu bir eleme maçı veya tek maçlık bir sistem değil. lig maratonu uzundur. dolayısıyla 14 hafta geçmesine rağmen ışık vermeyen gs ile, haftada bazen 3 maç oynamış ve her iki kulvarda da lider olan fenerbahçe'nin oyunu tartıldığında, yukarıda da belirttiğim gibi puan fark -2 değil, +5 de olsa gs lehine, bu sene şampiyon fenerbahçe olacak.
Şikedir o.
Ne kadar götünüzü yırtsanız da fenerbahçe bu sezon şampiyon olacak.