1. 1.
  gerçekten insan bu duruma hayret ediyor. ulan işin gücün var, çocuk yokken boşandığın adamın parasını istemek ne demek! abi bu kadınların bakılma merakına cidden kızıyorum ve bu durumun erkek açısından adaletsiz olduğunu düşünüyorum.

  Edit: gerekiyorsa temizliğe gitsin ama o adamın parasını istemesin dediğim kadındır.
  8 -2 ... rakivebalik
 2. 2.
  Bir erkek kadını evliyken çalıştırmamışsa ayrıldıktan sonra nafaka vermesi saçma gelmiyor bana.

  Eğer kadın boşandıktan sonra çalışıyorsa, bildiğim kadarıyla, zaten nafaka alamıyor.
  6 -2 ... yasak merve
 3. 3.
  Nerde kaldı kadın erkek eşitliği dedirtir. Ortada bir çocuk yoksa neden ben kadına nafaka ödemek zorunda kalıyorum bu tam bir saçmalık.
  2 -2 ... mecburi istikamet
 4. 4.
  Genel olarak erkeklerin boşanmış bir kadına "potansiyel mal" bakışı yerine erkeklere olduğu gibi baktıklarında kaldırılacak olan nafakadır.

  işe girse yürüyecekler, sokakta yürüse lafı çıkacak, erkek arkadaşı olsa "veriyordur" denilecek. Biz kadını adam yerine koymadıkça normal olarak alınacaktır. Erkek egemen toplumu keyfimizce seçtik...
  6 -3 ... fafnir
 5. 5.
  işin asıl rahatsız edici tarafı, senin verdiğin nafakayı yeni sevgilisi ile yiyor olmasıdır. Devlet farkında olmadan godoş yapıyor milleti. Belki de bilinçlidir.
  15 -2 ... sapanlavurbeni
 6. 6.
  Bi bakıma kadını da rahata alıştıran, çalışmamasını sağlayan saçma kanunlar bütünü. Kadın hakikaten çalışamayacak durumda ise mantıklı olabilir (fiziksel/ruhsal herhangi bir engel.)
  5 -2 ... filler ve cimen
 7. 7.
  toplumumuzda dul kadına bakış açısı olumsuz.boşanmış erkek her türlü hakka sahipken dul kadın kullanılıp atılmış muamelesi görüyor .kaldı ki nafaka miktarı ev geçindirecek kadar olmasa gerek.o kadın her halükarda çalışacak yine.

  bütün kadınları büyük şehirlerde özgür takılan kadınlar gibi düşünmeyin.anadolu ve doğudaki kadınlar çalışacak bir ortam dahi bulamıyorlar.
  3 ... as179 fa
 8. 8.
  Kanunu yapanların nasıl düşündüğünü anlamak gerekiyor. Ben bu görüşte değilim. Baştan belirteyim de yazdıklarımı onaylıyorum

  Sanılmasın

  sen geçimini tesis etmesi için bir erkekle evlendin. Baba evinde sana baban bakıyordu evlenince koca bakmaya devam etti.

  Boşanma sonunda baba sağ olmayabilir ya da yaşlı olabilir yani baba tekrar bakmaya devam edemeyecek durumda olabilir.

  Kanun koyucu erkeğe diyor ki sen bu kadınla evlendin bekaretini sana verdi. Artık kimse onunla evlenmek istemeyebilir. Bu nedenle ya boşanmayacaksın ya da geçimini sağlayacaksın.

  Boşanan kadın fuhuş yapmayacak yapmak zorunda kalmayacak bu mantıkla.

  Bir de her yer istanbul değil. Anadoluda Boşanan kadın zor evleniyor hatta evlenemiyor.
  5 -1 ... sassanach
 9. 9.
  Bence belli bir süre sonra nafaka kesilmelidir. internetten bir wp yazışması gördüm. Kadın bir askerle 2 sene evli kalmış boşanmış. 780 lira nafaka alıyormuş. 1 ay kadar önce gördüğüm ve nerede gördüğümü hatırlamadığım için aklımda kalan o dehşet yazışmalarını yazıyorum.

  Yaz.K: yazistigi kişi
  K: kadın

  Yaz.k: çalışıyor muydun sen?
  K: yok çalışmıyorum nafaka var ya onunla geçiniyorum.
  Yaz.k: kaç para alıyorsun ki?
  K: 780 alıyorum şimdilik. Mahkemeye başvurucagim artsin diye
  Yaz.k: niye para yetmiyor mu?
  K: yok ondan değil. Astsubay zaten 4 milyar maaş alıyor. Napicak tek başına o parayı bana da versin.

  Bence bunların nafaka almaya hakkı yok arkadaşlar üzgünüm.
  6 ... juniorlider
 10. 10.
  Evlendikten sonra nafaka için ağlamak istemiyorsanız ya evlenmeyin ya da eşinizle iyi geçinin boşanmayın. Çocuk oyuncağı oldu iyice evlilikler.
  ... keyfinizinkahyasi