bugün

evlenmenizi isterken çocukta yapıp hayatınızın daha güzel olmasını isteyen evli arkadaslardir.
Herkesin çocuk yapma hakkı olmaması gerek bana göre. Genetik olarak, psikolojik vs olarak incelenip uygun bulunanlara çocuk yapma hakkı verilse çok daha iyi olurdu. Diğer türlü çocukluģu travmalarla dolu olan, iyi yetiştirilememiş kişiler oluyor ayrıca dünya nüfusu artık kaldıramayacağı seviyeye doğru gitmiş oluyor..
inanmayın.

Hatta böyle insanlar, en azından çoğu için konuşmak gerekirse, bu düşünce sebebiyle çocuk getirmiştir ve çoğu zamanda o çocuk sevgiye muhtaç olarak büyümüştür.

Yapmayın.
asıl hayat çocuksuz olur diye cevaplanmalı.
O çocuk büyüdüğünde şöyle diyor: böyle hayatın amk.
Sadece çocuk yapmak için evlenenlerin düşüncesidir.
Çocuk çok güzel bir canlı. Artık bir çocuk velisi bir anne olarak söyleyebilirim ki: insanlar çok bilinçlenmiş. Ve hepsi "çocuğumu nasıl daha iyi yetiştirebilirim?" yarışına girmişler. Kurslar, özel dersler vs vs. Çok hoşuma gitti, mutlu oldum.
O küçük insanı hayata hazırlamak, mutlu etmek istiyorsanız çocuk yapın tabiki.
istemiyorsanız evliliğe de pek gerek yok.
Çocuk yapmayacaksam evlenmemin Bi anlamı yok.
çocuklu ve çocuksuz hayat arasındaki farkın idrakine varmamışlardır. gayette güzel oluyordu.
aman ya ne uzattiniz
hadi ilk kakanizin ilk disinizin fotosunu atin da rahatlayin.

her seyi abartiyorsunuz.
herkes gibi evlendiniz herkes gibi urediniz.
cok yavan.
Biz yandık siz de yanın diyorlardır.
Bu gün yiğenimin doğUm günü partisinde 3 çocuk annesinden duyduğum söz idi bu. Çocuklar ve sesleri olabildiğince fazlaydı ve aileleri o sesleri duymuyormuş gibi gayet rahat iletişim kurabiliyolardı birbirleriyle.
Ben de bir köşeye sinmiş desibel yüksekliğinden kafamı kopartmak istercesine ağrıyan başımla tıpkı bu tablo gibiydim.
görsel

Arkadaşlar, lütfen… lütfen üremeyin. Onlar uzaktan sevilecek canlılar. Bir iki iyi ebeveyn olabilecek kriterlere sahip olanlar fedakarlık gösterip çocuk yapsınlar ve bizler de onları bi camın arkasından sevelim. Ne bileyim fıstık falan atalım. inanın bana üremek zorunda değilsiniz.
bu insanlar bu mevzuyu abartiyor olabilir ama şu cocuk ne yaaa tu kaka diyen tayfanin yaşı gecip cocuk yapmadiklarina pisman olacaklarina da eminim gunu geldiginde. bu işin oyle formulu yok.
nasıl büyük yücelik seçilmiş çocuk abartısı, bomboş.
üreşmek ne anlamı olmayan bir iş.
çocuk sahibilerdir, bu arada evlenmeyeyim, çocuk doğurmayayım, istediğimi yapamayayım, ee niye geldim dünyaya, çocuk yapılmalı.
Ama herkes de anne baba olmaya uygun değil. Bunun bilincinde olmak önemli.
Öff bu evlilierin büyük çoğunluğu benim sinirimi bozuyor. Evlenince her şeyi bildiğini sanan bir kesim var ya.. Allahım sabır..