1. 1.
  arkadaşların en güzelidir ve genel itibariyle her zaman yanında olanıdır.
  1 ... peter pan
 2. 2.
  eğer kız ise, büyüdükçe arkadaşlığın aşka dönüşmesi çok kuvvetli ihtimali barındıran kişi. örneği çoktur.
  ... legend of the stranger
 3. 3.
  en guzel arkadas.. ismini duymak bile insanin icini isitmaya yeter.
  hep hayatimizda olsundur, bir yerlere gitmesindir. * *
  1 ... confusedy
 4. 4.
  en sarsak anıları hafızasında taşıyan ve ayaklı bomba olabilecek kimse...
  1 ... ferrole
 5. 5.
  buyudukce goruslerin ayrilmasi sonucu uzaklasilan fakat yeri ve zamani geldiginde bir araya gelinerek eski gunleri yad eden insandir.
  dostumuz ayni zamanda hicbir zaman vazgecemeyecek oldugumuzdur.
  ... helyum
 6. 6.
  suratında kendi çocukluğunuzu gördüğünüz kişidir.candır, unutmak zordur, yeri her zaman ayrıdır hayatınızda.
  ... jeune turc
 7. 7.
  aradan geçen yıllarla birlikte yaşadığınız olumsuz her şeyi unutursunuz ve o unutulanlar arasında beraber yaşadığınız güzel günler de arada kaynar, unutulur gider. elinizdeki tek şey birbirinizin hayatını ezbere bilişlerinizdir. zamanında çektiğiniz acıları o bilir ve siz de onunkini bilirsiniz.

  büyümüş, çok şey görmüş geçirmiş, değişmişsinizdir ve birgün ansızın evinize gelir bu çocukluk arkadaşı. birlikte geçirdiğiniz yıllara rağmen konuşacak hiçbir şeyiniz olmaz, misafirdir ama susarsınız ama o da susar.

  saatler boyunca yapabildiğiniz tek şey ona nescafe ikram etmek ve beliki de sigara paketinizi ona vermek olur.

  eski günlerden konu açılmaz ya da açılsa da kapanması kısa sürer.

  hissizleşme olur ve belki birkaç ufak soru işaretleri. ''seviyor muyum?'' ve ''güvenebilir miyim?'' soruları ziyaret süresince karşılıklı kafalardan geçirilir.

  ama işte o çocukluk arkadaşıdır ve hiç kimsenin bilmediği ve herkesden sakladığınız bütün zaaflarınızı, ailenizdeki yaşanmışlıkları, iyi-kötü tüm anlarınızı bilir.

  siz de bilirsinizki bugünki karakterinizin ve ruh halinizin temelleri birbirinizin gözleri önünde atılmıştır.

  aradan geçen yıllara ve değişime rağmen garip bir şekilde birbirinizin gözüne ''çocuk olan siz'' gibi gözükürsünüz. değişiminizin özünde hep bir aynı kalmışlık vardır ve bunu fark ettikçe açılırsınız, konuşursunuz.

  belki çocukluk arkadaşı değil de yeni tanıştığınız bir arkadaşınız olsa ona asla ''kaşlarımı alsana'' diyemezsiniz o soğuk sohbet esnasında. fakat ne kadar konuşamasanız da 15 yıllık bir geçmiş bunu size garip bir şekilde söyletir. alır kaşlarınızı ve yine hiç konuşmadan kikirdersiniz.

  çocukluğunuzu birlikte geçirdiğiniz o arkadaş bir şekilde hala hayatınızdaysa o sizin hala arkadaşınızdır. sadece ''her şeye sıfırdan mı başlamalı'', ''yoksa geçmişin sadece güzelliklerini alıp üstüne yeni güzellikler mi katmalı?''soruları arasında gidip gelirsiniz.

  ne kendinize ne de arkadaşınıza bu karmaşayı bir türlü açıklayamazsınız ve eminsinizdir ki o da öyledir. ama işte sigara içmeyi bile beraber öğrendiğiniz, çocukca sırlanırınızı yine o çocukluk döneminde paylaştığınız ve en özelinizi dahi bilen biridir o.
  1 ... biraktigim iz
 8. 8.
  ask hayatinizi sizden daha iyi bilendir.
  ... tiremisu
 9. 9.
  bazıları büyüdüğünde fahişe olurlar.

  işte tam da bu nokta da gözler hafif kısılır etraf flulaşır, geçmişe bir yolculuk başlar ve fonda acayip hayvanlara benziyirsen şarkısı çalmaya başlar...

  çocuktuk, ne zaman birisinin evinde toplansak ve evde kimse olmasa hep ''o'' doktorculuk oynamayı teklif ederdi. yeni sünnet olmuş oğlan çocuklarının önünden geçmeyi hep ''o'' isterdi. biz çocuğuz bir şey olmaz diyip hep ''o'' kısa şortlar giyerdi. biz bakkaldan şeker çikolata çalarken ''o'' sakız çalardı.

  daha göğüsleri çıkmadan sütyen takma hevesine hepimizden önce ''o'' düşmüştü. annesinin makyaj malzemelerini sürekli kullanır, saçlarına sim sürer ve sorunca ''yalnışlıkla döküldü'' derdi.ilk öpücük heyecanını hepimizden önce ''o'' tattı.

  tabii biz büyüdük falan koptuk birbirimizden. ama dünya dedikleri gibi gerçekten de küçük. geçen gün sokakta gördüm. geçen dediysem sıcak havanın sonlarıydı artık. beyaz pantolon giymişti, ağzında sakız ve göğüs dekoltesi... yanında 3- 4 tane erkek vardı. birkaçının elinde içki şişesi birkaçının elinde döner bıçağı vardı...

  üzüldüm be...
  1 ... biraktigim iz
 10. 10.
  küçükken çok kavga etmiş olsanda büyüdüğünde hep iyi htırlanacak insandır. keşke o günlere dönebilsek denir her daim.
  1 ... eli kolu bagli