1. 1.
    yayla evinde bir sabah kalkılır ve kahvaltı için bahçeye geçilir;
    -oğlum al zeytin.
    -yemeyeceğim.
    -ama oğlum sen seversin zeytin neden yemiyorsun?
    -artık sevmiyorum ben.
    -neden?
    -tadı kötü.
    -ne zaman yedin?
    -biraz önce.
    -nereden buldun zeytini?
    -bahçede vardı bir sürü.
    -.....!!!!!!
    (keçi pisliğini zeytin zanneden kardeşim)
    59 -2 ... devedikeni
  2. 2.
    ağlayarak eve gelinir, anne sorar:
    -ne oldu oğlum neden ağlıyorsun?
    -ühühüh doyuk* bana vuydu ühühüh
    -ah canım benim, yazık sana.
    -evet yazık bana ühühüh
    13 -4 ... devedikeni
  3. 3.
    zaman zaman aniden akla gelen yüzde hoş tebessümler uyandıran anılardır. bazen de ,düşünüp beyni meşgul etmeye gerek yok ya, muamelesi görür.
    5 -1 ... pilotmont
  4. 4.
    6-7 yaşlarındayken antalyada bir otele gidilmiştir.
    otel gezilir tozulur artık oturup soluklanma vaktidir.

anne-ee nasıl? beğendinmi oteli ?
    ben-hayatımda gördüğüm en güzel yer!
    baba-ulan senin hayatın ne hergele!

aile kopar,ben bakarım ama unutmam

(bkz: akrep burcu)
    17 ... broadcastonwax
  5. 5.
    tatiller köyde gecirilir. çicek böçek inek çok mutlu olunur.
    sonra birgün ineklerin haiın amca tarafından satılması gündeme gelir.
    o akşam inekler birbiriyle koklaşmaya başlar.*** * tabi bu duruma isyan edilir. ertesi gün hayvanları almaya gelen cambaz taş yağmuruna tutulur. ve bilmiyorum benim tepkimdenmi, başka bir sebeptenmi, hayvanlar o sene satılmaz.
    4 -1 ... pilotmont
  6. 6.
    akvaryumda, yavrulamak üzere olduğu için ayrı bir yerde* duran lepistes gönülçelenin dikkatini çeker. ister ki bir an önce küçük balıklar olsun, akvaryumdaki balık sayısı artsın. hemen elini yavruluğa sokup balığı çıkarır suyun biraz üstüne ve balığın karnını sıkar. balık yavrulamıştır ama küçük yavrular akvaryumun içine dağılmıştır. gönülçelen korkuya kapılıp balığı akvaryuma bırakır. küçük balıklar diğer balıklar tarafından yendiği için ve balığa işkence edildiği için babadan azar işitilir ve akvaryumdan uzak durma cezası verilir.
    5 -2 ... gonulcelen
  7. 7.
    mutfak camından sokak seyredilmektedir mutlu mesut elde çokokrem tüpü emiliyo keyifle bi yandan ,o sırada çocukluğu küçük kardeşi keklemekle geçen abla usulca yaklaşır mahallede doğalgaz çalışması yapan sarı yağmurluklu çizmeli çukurda çalışan işçileri gösterek"o adamlar yeraltında yaşıo biliyo musun aileleri falan da var orada,çok yaklaşırsan seni de alır aşağı götürürler" diyerekten küçük faydayı kekler.bir kaç hafta sonra anneyle çıkılan pazar yolculuğundan dönüşte çalışan işçileri görüp kıyameti koparmamla açığa çıktı olay.ablam süper bi azar işitti peki bu benim bilinçaltımı düzeltti mi sanmam...
    6 ... faydamaksimizasyonu
  8. 8.
    gönülçelen henüz 3 yaşındadır. anneannesiyle birlikte kalmak için ısrar eder ne de olsa ertesi gün yine gelinecektir. annenin bütün karşı çıkmasına rağmen henüz genç kız olan, çok sevdiği teyzesiyle aynı evde olmak istemektedir. annesi gideli henüz 2 saat olmuştur. gönülçelen annemi isterim diye ağlamaya başlar. herkes* pervane olurlar etrafında ama durmadan ağlayan bu ufaklığı susturamazlar. en sonunda dede minik torununa paltosunu giydirir ve elinden tuttuğu gibi birlikte akşamın karanlığında* dolmuşa binerler. gönülçelenler evlerine yeni taşınmışlardır ve dede bu yüzden oturdukları mevkiyi söyler şoföre. aptal şoför bu ikiliyi evlerinin tam 3 durak altında bırakır. ikili tanıdık gelmeyen bu yerde acaba hangi apartmandı diye bakınmaya başlar.
    ufaklık* karşısında inşaat gördüğü apartmanı gösterir "burası bisim ev" diye ama değildir. ufaklık üşümüş ve kaybolduklarına, kolay kolay da bulunmayacaklarına kanaat getirmiştir artık. dedesine, dede bis altık toplak* mı yiyces diye sorar. allahtan çöp atmaya çıkan bir teyzeye denk gelirler ve dede adresi sorar. 3 durak aşağıda olduğunu öğrenince şoka girse de büyük bir azimle ev, gecenin ilerleyen saatlerinde bulunur.
    ayrıca bu olay, dede yıllar sonra kalp krizi geçirip, yoğun bakımdan çıktıktan sonra torununun elini tutup gözleri dolarak anlattığı anı olarak kalır.

-son-
    15 ... gonulcelen
  9. 9.
    aklına her geldiğinde içinde bir burukluk yüzünde kocaman bir gülümseme oluşturan anılardır.
    en güzel, en saf, en komik anılardır. bilinçaltımızdır bizim onlar.
    dinlemekten ve anlatmaktan sıkılmadığım anılarımdır.
    3 ... ben deli nasilim iyiyim iyi
  10. 10.
    23 nisan gösterisi için halkoyunları çalışması yapılmaktadır.gösteri için atabarı seçilmiştir. minik kelime oyuncusu da bu ekibe dahildir.çalışma sırasında çişi gelir hocaya söyler hoca gitmesine izin vermez.kelime oyuncusu tekrar yerine döner çalışmaya devam eder tabi hocanın komutları da...

hoca : evet çocuklar biiirrr ikiiii çeeek attt çeeek at
    işte tam bu sırada kelime oyuncusu komuta uyar biiir ikiii çek attt çeeekk ohh. *
    4 ... kelime oyuncusu