1. 1.
    genellikle babalarin cocuklarini guldurmek icin girdigi diyaloglardir. annelerinde cocuklari ile girdigi komik diyaloglar vardir ancak babalar cocuklarini guldurmek konusunda biraz daha azimlidirler.
    11 -4 ... bulamazsin benim gibi seveni
  2. 2.
    (bkz: çocuklarla girilen diyaloglar)
    6 -5 ... zehir
  3. 3.
    5.5 yas sinirlarinda seyir eden sevgili yegenimin allah'in gazabina ugramami istemesi cabasi hali:

- sen onceden boyle degildin, simdi hep kiziyorsun.
    + sen de cok yaramazsin ama, beni uzuy.. (demeye kalmadan)
    - sen allah' a soyleyecegim.
    - allah, allaaaaahhhhh, allaaah (diye basini yukari kaldirip bagirir ve sikayet etme moduna gecer)

edit: o şimdi 9,5 yaşında. vay be.
    91 -8 ... adere
  4. 4.
    5 dakika önce seslendiğim apartmanımızın maskotu 5-6 yaşlarındaki umut, hiç bakmadan yoluna devam eder ve sonrasında arkadaşlarıyla top oynarken görürüm:

- umut bey hiç pas vermiyorsun.
    - ben hakemim.
    210 -1 ... intylerwetrust
  5. 5.
    çocuk: yemek yicem karnım istedi benim..
    anne: yeter daha yemiceksin çok yedin.
    çocuk: yemiyim de ölüyüm demi???
    anne: .....
    çocuk: sen ne biçin annesinnnnnn yaaa...
    anne: iyi olmuyum o zaman annen..
    çocuk: o zaman benim annem kim olcak yaaa... yemek yicem ben...
    108 -9 ... biber
  6. 6.
    x: kaça kadar sayabiliyorsun mehmet?
    y: 7' ye kadar.
    x: say bakalım...
    y: 1-2-3-4-7
    x: 4 ve 7' nin arasında ne var?
    y: bilmem. aşk mı var?
    x: +%&/? *
    140 -7 ... the faerie queene
  7. 7.
    6. sınıflara fen bilgisi dersi veren bir öğretmen arkadaşımın başından geçmiştir:

arkadaşım: evet çocuklar erkek cinsel organları da bu şekildedir..
    (şekil üzerinde ders anlatmaktadır ve arkasından gelen bir fısıltı duyar)
    erkek öğrenci:(yanındaki arkadaşına iyice yaklaşır, hafif telaşlı bir ifadeyle)lan oğlum benimki buna hiç benzemiyo??
    127 -2 ... vanminut
  8. 8.
    küçük bir çocuk, hamile bir kadının karnına dokunarak:
    - ne var sizin karnınızda teyzeeee
    kadin;
    - çocuğum var evladım, diye cevap verir.
    - sizin çocuğunuuuz mu?
    - evet!
    - onu seviyor musunuuz?
    - evet!
    - çok mu seviyorsunuuuz?
    - ayyh! evet evladım.
    - öyleyse neden yediniz?
    - höng
    208 -32 ... jamalmalik
  9. 9.
    efenim bizim oranın (karadeniz yani) küçüğü büyüğü aynıdır. büyüğü neyse küçüğüde o şekildedir yani.
    köyde şahan adında bi çocuk vardı. ama adam gibi bir şeydi lan resmen , böylesine pis böylesine yaramaz böylesine bir çocuk görülmemiştir. kedileri yakmasından tutunda tavukları suya batırıp kaç saniye nefes tutabildiğini dahi incelemeye merak salmış araştırmacı velettir.
    bir gün köyde fotoğraf çekimi için inceleme ederken bu cocuğa denk geldim. yahu koskoca birisi yaşça almış başını gitmiş birisi bacak kadar veletten korkarmı? ben korktum arkadaş. Ki köyde en çekindiğim en korktuğum kişidir kendisi. yemin ediyorum kavga etsek herhalde dayak delisi edene kadar beni döver. o derece vahim bir durumdayım.
    neyse hiç ona bakmadan sessiz sessiz gideyim derken gözgöze geldik. korkudan yanına gittim . velet sanki gözleriyle beni ayağına çağırıyordu. neyse yanına gittim ve şu diyalogu yaşadık. şimdi oradayız.

- ooo naber şahan paşa.? ne var ne yok ne yapıyorsun burda tek başına
    + sanane la amine goduum needer ederum saaa hesapmi verecım
    - ayıp abicim küfür hiç yakışmıyor sana
    - laaa sen bir yüri gitsana sakaline siçtuğum
    + bak koparırım o kulakları.
    - yiyesun gotumi

dayak atmaya korkuyorum her türlü pislik beklenir bu şerefsizden. neyse kulağına hafifçe vurdum uzaklaştım daha 10 metre gitmemiştimki başım da bir acı hissettim. elimi attımki başım kanıyor. şerefsiz habire taş atıyordu.

edit: lan bu itiraf mı oldu hayata dair iç burkan detaymı oldu ne oldu çözemedim. ama olsun arkadaş diyalog sonuçta oradan yakalıyoruz.
    99 -12 ... tsira
  10. 10.
    4 yaşlarında bir veled* dısarıda üç tekerli motorunu sürüyordur ve elinde mühimmatı* sıkı sıkı tutmuştur ve otoparktaki arabaları kastederek,

-bu arabanın camını kırayım mı ehehehe
    + olur mu hiç öyle şey bırak bakıyım o elindekileri.
    -o zaman şu arabanın camını kırayım.
    + aa onlarda senin babanın arabasının camını kırarsa sen naparsın*
    -onların diğer camını da kırarım!!
    +haklısın ben eve gidiyorum. geç kalma.
    36 -3 ... aynalisazan