1. 1.
    Laf sokma bir zeka göstergesi mi bilemem ama insanlık tarihinde laf sokmanın çok değerli bir yeri olduğunu biliyorum. Bana kalırsa çocukların akran zorbalığını yenmesinin tek yolu onlara laf sokma eğitimi verilmesi. Düşünün bir yetişkin bir lafla çocuğun hayatını zehir edebiliyor.

Sözlükte de gözlemlediğim üzere zengin ailelerin çocukları laf sokmayı daha iyi beceriyor. Mesela çocuklarla girilen komik diyaloglar başlığında belirtilen tarzda fakir bir çocuğun anne babasıyla diyaloğa görebileceğini düşünmüyorum.

Laf sokmak bence sınıf farkını gösterir. Ezilmiş çocuklar tofas serisi arabalarında yüksek müzikle duygularını disavururken ya da kendinı jiletlerken veya uyuşturucu bataklığına düşerken gerçekten zengin bir aileye mensup bir çocuk planlanmış hayatını yaşıyor tüm bu trajediye bulaşsa bile bunu marjinal olmak için yapıyor. Fakir ailelerin çocukları ise...
    -1 ... bihaberim
  2. 2.
    Laf sokmak yerine onlara hitabet ve ifade etme dersleri verseler daha güzel olurdu. Kendini ifade etme yeteneği hem özgüven de aşılar miniklere.
    4 ... kale3112
  3. 3.
    eğitimden sonra kendini savunamayan ve sadece saldıran sistemin köpekleri yetişmiş olacak. ne yazıkki günümüz aileleri aile içinde yaşadıkları şiddeti etrafa dağıtıyor, insanlardan hınçlarını çıkarıyorlar. madem evliliğinden memnun olmayacaktın niye evlendin?
    ... morgandexter2