bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çocuklar zorla muhammed'in hayatını mı öğrenecek? diye karşı soru verdiğim soru cümlesi.
  25 -11 ... taciturnn
 2. 2.
  aslında gerekli olan zorla belli birilerinin hayatını(n seçilmiş belli detaylarını) ezberletip (hangi sabit bakış açısından olursa olsun) resmi tarih dayatması yapmaktan ziyade, belli bir bilgi altyapısını vermek, ama aynı zamanda ve daha ziyade tarihi olaylar ve dinamikler üzerinde muhakeme yapabilecek yeterliliği kazandırmaktır. tabii ki bu bilgi altyapısına mustafa kemal de dahil olmalıdır.
  1 ... usualsuspects
 3. 3.
  Evet zorla türkün hayatında çığır açmış insanların hayatını öğrenecek yoksa hayatnızı sikerler ok konu kilit .
  16 -4 ... zorlayanbizon
 4. 4.
  sorsan akp geldi özgürlük bitti içemiyoruz yiyişemiyoruz diye dert yanar bu tipler, sizin ifade özgürlüğü anlaıyışınızı seveyim ben kemoşlar sizi.
  2 -12 ... teistus
 5. 3.
  Manasız sitem içeren cümle. Birisi konuyu götünden anlamak konusunda çığır açıp ifade özgürlüğüne kadar vardırmış mevzuyu.evet çocuklar zorla mustafa kemal'in hayatını öğrenecek. Hiç öyle özgürlükten, bilmem neyden dem vurmayın. Zorunlu eğitim denen bir şey var ve bu ülkenin her bireyi gelecekte ülkeye yararlı birer vatan evladı olabilmek için belli bir eğitimden geçmek zorundadır. Tıpkı matematik, türkçe gibi derslerin zaruri olması gibi tarih dersleri de zaruridir ve ziyadesiyle önem taşır. Tarihini bilmek, iyi bir vatandaş olmak için bir zorunluluktur ve Mustafa kemal'i öğrenmeden tarihimizi öğrenmek imkansızdır. Yani burada bulunulan sitem "çocuklar dilbilgisi kurallarını öğrenmek zorunda mı" demek gibi bir şey. Bu ülkenin şartlarından, tarihinden, vatandaşı olmaktan rahatsız olan varsa yol alabilir. Tutan yok.
  3 ... kardabi
 6. 4.
  hayatının öğretilmesi doğru lakin fikirlerinin dayatılması yanlış.
  2 -1 ... dedeninkeli
 7. 5.
  evet öğrenecek. bu arada m kemal değil. mustafa kemal atatürk. keşke büyük büyük yazabilseydim!
  3 -1 ... gokseninyerbenim
 8. 6.
  Koduğumun yobazı beğenmiyor isen siktir git. Şüphesiz balikesirli Atatürk'ü sever.
  6 -1 ... balikesirli
 9. 7.
  ülkenin bağımsızlık tarihinde en büyük rolü üstlenmiş komutanın, liderin, devrim adamının hayatını öğrenmeyecek de kimin hayatını öğrenecek? Ne kadar ucuz ve saçma önermelerle geliyorsunuz bazen, yaşınızdan şüphe ediyorum. Bu hükümetin gölgesinde büyümüş şu an 16-17 yaşlarında olan beyni yanmış neslin açtığı başlıklara benzeyen bir başlık.
  2 ... renebey
 10. 8.
  Herhalde yani. burası laik bir ülke. M. Kemal bizi kurtarmasaydı o çocuk olmayacaktı.

  Onun için kreşlerde altını ıslatan bir çocuk anasının, babasının ismini öğrenmeden M. Kemal in ismini öğrenecek. "Hayat nedir" bilmeden m. Kemal in hayatını öğrenecek. Yoksa nasıl hepimiz de tornadan çıkmış gibi aynı kafadan olabiliriz!
  Bu eğitim sistemi bize şart.
  3 ... malazgirt40