1. 1.
  bir türk televizyon dizisi
  türkçeye birçok yeni kelime kazandırmıştır
  taş fırın erkeği
  bir kalorilik adam
  dominant teyze
  21 -8 ... aabi
 2. 2.
  yine "suyu çıkan" dizilerden birisiydi. "light" sözcüğünden "çaylaaaarrr" a kadar bıkkınlık getirmişti. pınar altuğ'u diziden çıkarttıktan sonra neden devam etmişlerdir anlamış değilim. sonunda; tadında bitirilmesi gerekirken, kendi kendini imha etti.
  6 -1 ... redwinemania
 3. 3.
  tadında bırakmayı ne zaman öğreneceğiz sorusunu akla getiren dizi..
  (bkz: ikinci bahar)
  9 ... seffafbukalemun
 4. 4.
  ilk iki sezonu çok başarılı olsada uzattıkça cıvıtan, kalitesizleşen tv dizisi... Başka bir örneği için (bkz: hayat bilgisi)
  5 ... slartibartfast
 5. 5.
  Başındaki made in turkey derken bile yabancı özentisi olduğunu belli eden ezik gerizekalı ötesi dizidir. Nede olsa birol güvendizisidir.
  6 -1 ... eurasia
 6. 6.
  cocuklar duymasın diye gecistirilenlerden ilk cocukların haberi oluyordu dizide. gelmis gecmis en sacma diziler arasına girmeyi basarmıstır. tek akılda kalan bolumu ise haluk un yavru kopegi gece vakti sevmesidir.
  3 -1 ... ümit
 7. 7.
  karakterlerin dizide neyin iyi neyin kötü olduğunu gösterirken;gerçek hayatlarında tam tersine maruz kalmalarının da etkisiyle iyi başlayan ama sonu fosss diye biten dizidir.
  2 ... fayaka
 8. 8.
  TGRT için çekilen 13 bölümünün bu kanalda haftanın 7 günü hiç yılmadan tekrar tekrar yayınlanmasına şaşılan dizi. Dizinin TGRT dışında ATV ve Star da da sürekli tekrarları yayınlanıyor
  2 -1 ... senil
 9. 9.
  bir ara üç kanalda birden karşımıza çıkan,her şeyin bokunu çıkarmayı seven televizyon programcılarının bize "illallah" dedirttiği dizidir.tamam ilk sezonu sevmeyen çok azdır herhalde.ama sonra havuç büyüdü,o ufaklık tadı kalmadı.amerikan patron geldi,saçma sapan iş muhabbetleri başladı.pınar altuğ vurdurdu,diziden çıkarıldı.sonra tamer karadağlı da çıkarıldı.ardından yapımcılar,başrol oyuncuları çıkarılmış bir diziyi devam ettirmek aptallığında ısrarcı davrandı.dizinin adı değişti falan.....ne kasıyorsunuz kardeşim? deyin ki elimize yüzümüze bulaştırdık.mecbur muyuz biz haftaiçi her gün "light erkek","fıs fıs" sesleri duymaya ?
  2 ... gothic evil
 10. 10.
  TGRTnin elinde bulundurdugu dizinin 13 bölümünü 1.5 yilda 490 defa tekrar yayınlayarak dünya rekoru kırdığı tv dizisi.
  2 ... wolfshade
 11. çocuklar duymasın Başlığındaki Önemli Entry'ler