1. 1.
  bir türk televizyon dizisi
  türkçeye birçok yeni kelime kazandırmıştır
  taş fırın erkeği
  bir kalorilik adam
  dominant teyze
  18 -8 ... aabi
 2. 2.
  biz aile dizisiyiz nidaları ile yeri göğü inletirkene,
  kader bu ya aniden dizinin iki oyuncusunun yediği bokların çorap söküğü gibi ortaya çıkması sonucu oyuncusuz kalan kusturgaç kıvamında dizi...
  taş fırın haluk'un porno kasedi....
  melek kılıklı meltem'in ihanet macerası...
  sinemalarda...
  (bkz: dağılın ulan)
  22 -2 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  yine "suyu çıkan" dizilerden birisiydi. "light" sözcüğünden "çaylaaaarrr" a kadar bıkkınlık getirmişti. pınar altuğ'u diziden çıkarttıktan sonra neden devam etmişlerdir anlamış değilim. sonunda; tadında bitirilmesi gerekirken, kendi kendini imha etti.
  5 -1 ... redwinemania
 4. 4.
  tadında bırakmayı ne zaman öğreneceğiz sorusunu akla getiren dizi..
  (bkz: ikinci bahar)
  9 ... seffafbukalemun
 5. 5.
  aile babasının beşiktaşlı olması dışında hiç bir güzelliği olmayan türk işi tv dizisi...
  7 -9 ... ferrole
 6. 6.
  ilk iki sezonu çok başarılı olsada uzattıkça cıvıtan, kalitesizleşen tv dizisi... Başka bir örneği için (bkz: hayat bilgisi)
  5 ... slartibartfast
 7. 7.
  Başındaki made in turkey derken bile yabancı özentisi olduğunu belli eden ezik gerizekalı ötesi dizidir. Nede olsa birol güvendizisidir.
  5 -1 ... eurasia
 8. 8.
  cocuklar duymasın diye gecistirilenlerden ilk cocukların haberi oluyordu dizide. gelmis gecmis en sacma diziler arasına girmeyi basarmıstır. tek akılda kalan bolumu ise haluk un yavru kopegi gece vakti sevmesidir.
  3 -1 ... ümit
 9. 9.
  karakterlerin dizide neyin iyi neyin kötü olduğunu gösterirken;gerçek hayatlarında tam tersine maruz kalmalarının da etkisiyle iyi başlayan ama sonu fosss diye biten dizidir.
  2 ... fayaka
 10. 10.
  TGRT için çekilen 13 bölümünün bu kanalda haftanın 7 günü hiç yılmadan tekrar tekrar yayınlanmasına şaşılan dizi. Dizinin TGRT dışında ATV ve Star da da sürekli tekrarları yayınlanıyor
  2 -1 ... senil